Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes orvosnak menni?

Mennyire érdemes orvosnak menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egy 20 éves Szekszárdi srác vagyok és nagyon szeretnék egyszer majd orvos lenni. Most jelenleg mentőápolónak tanulok, de a szakma után szeretnék majd orvosi egyetemre menni. Szerintetek érdemes orvosnak menni? Ha nem, akkor milyen főiskolai/egyetemi oktatást ajánlotok nekem, amire van kereslet? Nagyon szívesen lennék gyerekorvos, gyermekmentő vagy gyermekmentőorvos.



2014. szept. 1. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én imádom és nem is csinálnék mást. Mentőorvosból pedig hiány van. A fizu nem a legjobb, de éhen halni nem fogsz, csak marha sokat dolgozni kevés pénzért. Viszont a gyerekmentőzés nagyon hálás is tud lenni (persze erős lélek is kell!). Ha szeretnéd, vágj bele, előny lesz, hogy már ismered a rendszert, és mentőápolóként látod, mi a helyzet, nem bakfisként beugrassz az ismeretlenbe. Hajrá!
2014. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Amúgy te milyen orvos vagy?
2014. szept. 2. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Még semmilyen, a klinikai modult nyögöm. Valószínűleg kardiológia/aneszteziológia, és elsősorban gyerekekkel szeretnék foglalkozni, de ez még nem biztos.
2014. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatásból érdemes, és még egy előny, hogy munkahelyet is valószínűleg könnyen találsz, mivel orvoshiány van. De a fizetés nevetséges ahhoz képest, amennyit tanulnod meg dolgoznod kell majd.
2015. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennyit keres egyébként egy (akár ilyen) orvos? Csak kíváncsi lennék. A hozzászólásokból arra tippelek, nem éri el a fizetés a havi 150ezret.
2015. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!