Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől alakulhat ki a tisztaság...

Mitől alakulhat ki a tisztaságmánia? Milyen lelki problémák vezethetnek ide és milyen módszerekkel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem huszonéves koromban alakult ki. Idegesség elől így "menekülök". Leköti a gondolataimat, és jól lefárasztom magam a végére... és akkor sem vagyok elégedett, mikor már minden csillog-villog.. még keresem, hogy mit lehetne letakarítani.. :((( Nem tudom, mivel gyógyítható.
2010. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem 2 ilyen ismerősöm van. mindkettőnek kisebbségi érzése van, mivel "csak" középiskolát végeztek. azt hiszik, ha minden ragyog a környezetükben, iskolázottabnak tűnnek. persze gondolom ezer más oka lehet, érdekelnek a vélemények. a kezelést nem tudom, gondolom, a kiváltó ok ismeretében át kell gondolni a dolgokat...
2010. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem egyetemi végzettségem van, két nyelvvizsgával, családom van, és jó állásom. Minden apró idegességet így vezetek le... Egy példa: öcsémnek nem úgy jött össze egy munkája, ahogy szerette volna... vagy elromlott a cirkó, és csak holnap lesz fűtés meg melegvíz (mert akkor ér rá a szerelő).
2010. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy régen volt vmi (komoly) betegséged,fertőzésed amit piszoktól kaptál el, és azóta beléd van rögzülve hogy tisztaság.

Vagy esetleg piszkosnak érzed magad? Vki bántott vmikor( szexuálisan)? vagy bűntudatod van vmi miatt, és úgy érzed, hogy csak így tudsz szabadulni a bűntől? Módszerekkel nagyon sztem nem lehet kezelni, ha rád jön próbálj másra gondolni, és elterelni mással a figyelmed. beszélgess sokat! Esetleg ha már nagyon nem bírod, menj el egy pszihoterápiára vagy pszihologushoz és beszéld ki magadból és lehet hogy ír fel vmilyen gyenge nyugtatót. Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, hogy minél elöbb túl legyél rajta! Ui: a barátaidra próbálj nem nagyon undorodva ránézni, hogy ha mondjuk megfogják a padod, táskád, és ne is elöttük tisztogasd meg (ha szoktál ilyet) mert akkor csak elfognak távoldoni tőled, mert úgy fogják érezni hogy piszkosnak tartod őket, pedig nem ez csak egy ilyen kényszered. Amúgy sztem kényszerbeteg lehetsz!

2010. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban kényszerbetegségekről beszélünk. Érkeztek jó tippek. Regressziós hipnózissal, akupunktúrával javítható, gyógyítható. Van, hogy kinövi az ember. Igen kedvező táptalaj az, ha fennáll olyan probléma, félelem, amit senki nem ért a környezetedben vagy nem akar érteni és nincs megoldása, egyedül maradsz vele. Ilyenkor saját szabályokat állít fel az agy: ezt meg ezt ennyiszer meg kell érinteni, különben rettenetes bajok történnek. Villanykapcsolót 5x, kilincset 2x, akármi lehet. Tudni kell, hogy sokkal több embernek van, mint ahányan beszélnek róla, enyhébb formája igen elterjedt és idővel múlik is. Tisztaságmánia a krónikus befele NEM nézéstől,egyén önmagától való menekülésében igen könnyedén kialakulhat: a környezettől várja a feedbacket, a visszahatást, a leli dolgok rendeződését, hiszen ha rend van körülötte az visszahat rá és belül is rendet tesz. Bizonyos szintig ez működik is, de nem szabad túlzásokba esni, úgy értem túl sokat várni ettől. Ha belül nem vagy rendben úgy sem lesz soha jó semmi a környezetedben sem, ha pedig igen, akkor meg nem a tárgyak elhelyezkedésén vagy tisztaságán fog múlni.
2012. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!