Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalon Derékfájdalom? 22L

Fiatalon Derékfájdalom? 22L

Figyelt kérdés

1,5-2 hete fáj a derekam illetve nem is fáj inkább érzem olyan nagyon furcsán. Éjszakánként kicsit jobban, most éjszaka pedig már mégjobban. Meg a hátam is fájdogál és a nyakam is, nem volt olyan durva de éreztem.

Ma elmentem dokihoz azt mondta, hogy fiatal vagyok (23 éves) ilyen fiatalon nem gondolná, hogy gerincprobléma úgyhogy ennyibe is maradt a dolog. Adott rá lidocaionos krémet, meg mondta, hogy vegyek be rá fájdalomcsillapítót, ha úgy fáj.

Túlaggódom az egészet és jogosan nem küldött el röntgenre? De most délutánra már egyre jobban fáj.

Kérdezgette, hogy a vesémmel rendben van-e minden. De azzal igen.



2014. szept. 18. 18:31
 1/5 A kérdező kommentje:
A doki egyébként azt mondta biztos csak meghúztam...
2014. szept. 18. 18:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem számítógép előtti munkát végzel napi sok-sok órát? Mert a helytelen üléstől is megfájdulhat, ahogy velem is történt és ismerősömmel is. Az ismerősöm is a doki által írt fájdalomcsillapítót használta, ami a legrosszabb megoldás volt. Mert a fájdalom nem jelezte neki többé hogy helytelenül, görnyedten ül és tovább folytatta a gerincet "gyilkoló" ülést és rosszabb lett neki. Végül megműtötték neki. Én is hasonló cipőben jártam mint ő, sokat gépeztem, helytelenül ültem és kétszer be is csípődött. Dokihoz nem mentem, hanem a saját eszemet követtem. Pihenés után mikor elmúlt a fájás, kíméletes gyógytorna, de leginkább a helytelen ülés abbahagyása. Valamint sportolás, 100 km-eket kerékpározom. Azóta kutya baja a gerincemnek.
2014. szept. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok ismét. Jó nagy baromság az az orvosoktól, ha az ilyen gerincproblémákra ami a helytelen ülésből ered, felírnak egy csomó fájdalomcsillapítót. Ez jó üzlet az egészségügyi maffiának, a gyógyszergyáraknak, de a legrosszabb megoldás a betegnek. A fájdalom okát kell kideríteni, és ha a helytelen, görnyedt ülésből ered, akkor ülj egyenesen, illetve mozgatással kompenzáld az állandóan görnyedt gerincet. Azt hiszem "Gyógyítsd meg a porckorongsérved" mondattal oktató videót is találsz a neten erről. Ne félj, nekem nagyobb problémám volt a gerincemmel, kétszer is becsípte az ideget, de magam mégis meggyógyítottam és ma Steven Segal-nak mondanak ismerőseim olyan vasegésszéges vagyok. Ha az ismerősömhöz hasonlóan én is dokihoz megyek, lehet hogy a postás rokkantnyugdíjat hordana nekem.
2014. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kb. a te korodban voltam, vagy talán 1-2 évvel idősebb, hasonló problémával, csak nekem nem a hátam fájt, hanem a derék, csípő és a bal lábamba sugárzott. Engem elküldött a háziorvos ortopéd szakrendelésre, ahol megvizsgáltak, azt mondták, hogy az enyhe gerincgörbületen (velem született, nem igazán látható, de tudunk róla) kívül semmi rendelleneset nem tapasztal. Hozzáteszem nem a görbület miatt vagyok hajlamos derékfájásra, hanem egy tinikori sérülés miatt. Engem sem küldött el röntgenre, mondván, hogy úgysem látszana rajta semmi.

Lehet ez egy idegbecsípődés, ami nagyon tud fájni, ahhoz is volt "szerencsém", meg családi hajlamom is rá. Azt meg a röntgen nem mutatja ki, és van, hogy hetek, mire javul. De azért valami fizioterápiás kezelést ajánlhatott volna a dokid, valószínű ha idősebb vagy, komolyabban vesz és megteszi.

Én anno a saját szakállamra elmentem egy reflexológus-csontkovácshoz, aki két kezelés (heti egy) után rendbe rakott akkor. Mondjuk a derékfájásra való hajlamom megmaradt, azóta is elő-előjön nagyobb megterhelésre, vagy ha kényelmetlenül fekszek.

2014. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2014. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!