Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez cukorbetegség jele, vagy...

Ez cukorbetegség jele, vagy csak vaklárma? :o

Figyelt kérdés

... Iskolába ültem és arra figyeltem fel, hogy picit furán látok, akkor még nem nem ilyedtem meg...

Aztán néhány perc leforgása alatt a jobb szememmel nem láttam oldalra o.x ... Kimentem WC-re, megmosakodtam, ittam és elmúlt, de rá kb 1 órával megint ez volt, bár akkor már annyira nem durva, de elkezdett fájni a fejem 10-es skálán 6-os szinten, elég hosszú ideig, aztán megettem egy cerbonát és a látásom tök jó volt utána és a fejem sem fájt már annyira...

Mikor haza értem bevettem egy Algopirint és már minden oké, nem fáj semmi és jól is látok.

Eddig ilyen nem fordult elő.

Ha megint ez lesz, akkor mit csináljak?:o

(Azonkívül, hogy sürgősen suliorvoshoz sprintelek)



#cukorbetegség #vércukorszint #Oldalra nemlátok #Nem fless
2014. szept. 18. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy régen ettél és emiatt leesett a vércukorszinted?
2014. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hááát... 5. óra után ettem és ez a 7. óra közepén volt.

És 5. óra után elég sokat ettem

2014. szept. 18. 21:13
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Engem az "ilyedtem" szó ijesztett meg, de nagyon...


Amúgy nem, simán nem érezted jól magad. Ennyiből nem kell cukorbetegségre következtetni, inkább vírusra, vagy szimplán fáradtságra tippelnék.

2014. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na a fáradtság elképzelhető... Megyek is eltenni magam holnapra
2014. szept. 18. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez minden, csak nem a cukorbetegség jele.
2014. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató
2014. szept. 19. 08:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez átmeneti keringési zavar lehet, de ha a cukor szinted leesik, akkor is érezheted furcsán magad.

Olyankor hűvös, ill. hideg érzése van az embernek és eléggé kóválygósnak érzi magát és közben izzad és gyenge. Gyengeséget okoz az alacsony vércukor szint, sőt akár ideiglenes látás zavart vagy ájulást is.


Nekem egyszer volt ilyen "élményem".

mentem bringával és feltekertem a normafához.

közben nem ettem semit, pedig legalább egy műzli szeletet el szoktam rágcsálni fent. lefelé jövet, a Budakeszi út alján olyan furcsa hideg hűvös lehelletszerű érzésem volt, mint ha havas táj venne körül, pedig kellemes tavasz volt már. Az út alján átmentem a járdán kialakított bringa útra, pontosabban vártam a piros lámpánál, hogy zöld lesz és átmehetek.

Amikor átértem az úton, még megszédültem és olyan furcsán bizonytalan volt a látásom is. Kivert a hideg verejték és mivel már olvastam ezekről a jelekről és tudtam, hogy nem ettem ost út közben semmit, egyből gondoltam, hogy a vércukrom eshetett le. Mindig van nálam valami szőlőcukor vagy csoki és műzliféle. (nem csak egy bringásnál kell legyen ilyen, hanem iskolában és munkahelyen, de akár autóban is sokszor jól jöhet)

..Gyorsan a számba tömködtem egy-két szem szőlőcukrot. kb fél percen belül már éreztem, hogy egy kellemes melegség és egy jóleső erősebb test érzés ömlött el bennem (mint amikor nagyon éhesen eszel valami édességet). Onnan már megint erőteljesen és stabilan tudtam tovább menni, további gond nélkül.


Azaz nem egyszer..

Másik alkalommal Balatonról hazafelé már elfogyott minden kajám és éjszaka a gellért téren jutottam odáig, hogy a táskám mélyén már jobb híján a táska piszokból kapartam ki és törölgettem le az életmentő cukorkákat és remegő kézzel tömködtem a számba, (mert már hasonló tüneteim voltak), hogy tovább tudjak menni. Ez akkor is segített.

2014. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az durva.....

Akkor ezentúl nálam is lesz mindig szőlőcukor

2014. szept. 19. 19:45
 9/15 anonim ***** válasza:
ÍÉrdemes hordani mindenhova, és ha hasonló érzés kezdődik, akkor figyeld meg, hogy ha szinte azonnal (perceken belül) jobb lesz tőle, akkor az volt a baj.
2014. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké
2014. szept. 20. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!