Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez cukorbetegség jele, vagy...

Ez cukorbetegség jele, vagy csak vaklárma? :o

Figyelt kérdés

... Iskolába ültem és arra figyeltem fel, hogy picit furán látok, akkor még nem nem ilyedtem meg...

Aztán néhány perc leforgása alatt a jobb szememmel nem láttam oldalra o.x ... Kimentem WC-re, megmosakodtam, ittam és elmúlt, de rá kb 1 órával megint ez volt, bár akkor már annyira nem durva, de elkezdett fájni a fejem 10-es skálán 6-os szinten, elég hosszú ideig, aztán megettem egy cerbonát és a látásom tök jó volt utána és a fejem sem fájt már annyira...

Mikor haza értem bevettem egy Algopirint és már minden oké, nem fáj semmi és jól is látok.

Eddig ilyen nem fordult elő.

Ha megint ez lesz, akkor mit csináljak?:o

(Azonkívül, hogy sürgősen suliorvoshoz sprintelek)



#cukorbetegség #vércukorszint #Oldalra nemlátok #Nem fless
2014. szept. 18. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Iskolába ültem és arra figyeltem fel, hogy picit furán látok, akkor még nem nem ilyedtem meg...

Aztán néhány perc leforgása alatt a jobb szememmel nem láttam oldalra o.x ... Kimentem WC-re, megmosakodtam, ittam és elmúlt"


.


Akkor nem remegett az a kieső terület, gyorsan vibrálóan de inkább remegően? Időnként már elő fordult nálam is ilyen, de aztán évekig nem jött elő. Utána megint előfordult pár percig. Végül más dolgok miatt is csináltak egy agyi MRA-t és nem találtak semmi keringési problémát annak alapján.


Viszont arra emlékszem, hogy amikor először jelentkezett, akkor a munkahelyen ültem és eléggé stresszes körülmények voltak az akkori politikai helyzet miatt. Lecsökkentették a felére a fizetést és sok más gond is adódót, pl. meddig lesz munkánk. Lehet, hogy akkor a vérnyomásom sem volt rendben.

Ez 2005-ben volt a legrondább politikai dzsumbuj kellős közepén. Gondolom az játszhatott nálam közre.


..csak így utólag jutott eszembe, de mostanában megint jó ideje nem jelentkezik már. Azért, ha a családban van vérnyomás mérő, akkor nem árt ha néha megméritek. A 130/90 alatt nem magas, de ha 140/90 fölött van valamelyik érték rendszeresen, akkor érdemes orvosnak mondani. Néha lehet magasabb is, főleg mozgás után, azzal nincs gond ha aztán lejjebb megy. Ilyesmire is lehet gondolni, habár sulis korban nem hinném..

2014. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, és elnézést, ha nem jót mondok, de nekem azt mondták, hogy ez migrén. (Nekem a végtagjaim el is zsibbadtak.)
2014. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kicsit utána néztem, hogy mi az a migrén, és hát szerencsére nem.... Legalábbis nekem nem voltak ennyire durva tünetek és a látás is másképpen volt ... más.

Szóval szerintem, leeshetett a vércukorszintem, de azóta nem volt ilyen :v

2014. szept. 25. 21:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor jó. :) Szurkolok, hogy ne legyen még egy ilyen!
2014. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kösziii:)))
2014. szept. 27. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!