Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy eltávolítása/leszárít...

Anyajegy eltávolítása/leszárítása házilag, lehetséges?

Figyelt kérdés

[link]


Az állam jobb középső zónájában található, kb. kiskorom óta ott van. Problémát az okoz, hogy mivel rendszeresen borotválkozom, ezért néha-néha sikerül belevágnom, és ilyenkor vérzik, amit nehezen tudok elállítani. Tegnap este is véletlenül belevágtam, szóval az ami még látható körülötte az azért van. Le tudnám-e szárítani valahogyan? Mert jártam már így kisebb anyajeggyel régebben, hogy ha véletlenül ott alakult ki varros seb, akkor a sebbel együtt ő is leesett, aztán következményei nem lettek, kb. annyi, hogy visszanőtt egy ugyanakkora. Ennél a nagyobbiknál inkább csak az zavaró, hogy dudorodik kifelé.



2014. szept. 22. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne viccelj, bőrgyógyászhoz menj.
2014. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne kísérletezz vele, nehogy elrákosodjon.
2014. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem túl nagy, akkor meg lehet próbálni kiégetéssel. Gázlángon megfelelő fejméretű szöget vörösizzásig hevíteni majd szépen lassan, apránként közelíteni-hozzáérinteni. A sugárzó hő már 1-2 mm távolságból elöli az élő szöveteket. Fájni nem igazán fáj, mert az idegvégződések is károsodnak, vérezni meg egyáltalán nem vérzik. Én már több szemölcsöt, be nem gyógyuló apró sebet távolítottam el magamról, ezeknek nyoma sincs. Lehet, hogy drasztikusnak tűnik, de a lézeres kiégetéssel egyenértékű.
2014. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
És azután sétálj ki a temetőbe, hogy kinézz magadnak egy tetsző sírhelyet.
2014. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló nagyon köszönöm. :)


A többieknek: Én utána néztem, és a rosszindulatú szemölcs/anyajegy (mostmár ne mtudom mi az enyém) nem éppen így néz ki, mivel ez nem olyan vészesen nagy, meg szabályos a körvonala is (ez ami most még látszik a vérzés miatt van egy ideig).

2014. szept. 22. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Hallgass akkor az elmebajosra :)
2014. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom mi lesz ennek a vége, de ma estére azt vettem észre, mintha kezdene oldalról a körvonalnál kb. szép lassan levállni az bőrről. Ha ezzel is az fog történni, mint régen egyik parányival, hogy a varros száradt sebbel együtt leesik, akkor nem tudom ez hogy fog utána kinézni. Remélem csak annyi lesz, hogy egy ideig semmi, aztán szép lassan visszanő kb. ugyanakkora nagyságúra.
2014. szept. 22. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Leesett? Visszanőtt?
2016. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
leégetted végül?
2019. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!