Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a székrekedést...

Hogyan lehet a székrekedést megszüntetni?

Figyelt kérdés

Több hónapja csak heti 1-2szer van székletem míg a normális az lenne hogy minden nap legyen.

Olvastam hogy sok zöldség gyümölcs és folyadék segít hogy helyre állítsa ám nem segít nekem.

Gyárban dolgozom műszakban tehát sok stressz ér. Nem tudjátok mit kéne tennem ami valóban hatásosan segít?

Azaz akik szintén gyárban dolgoznak nekik is van ilyen problémájuk vagy ez nem munka függő?

27/N



2014. okt. 6. 05:31
 1/7 anonim ***** válasza:

-mindenki tud minimum 1 -3 tuti tippet,hogy mi erre a jó (pl : ecetes uborka-tej,egyél szilvát-igyál rá vizet,egy deci benzin,stb,stb,)

-de hogy tenálad pont mi lesz az ami használ,na azt nem lehet megmondani,

2014. okt. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy deci savanyúkáposztalé este, reggelre jön az áldás. Egy próbát megér.
2014. okt. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

enis dolgoztam gyarban, de nem volt ilyen problemam.

de a tapasztalatom az, hogy nalunk akik evek ota ott 12oraznak,borzasztoan idegesek leszek a legaprobb dolgokra. nagyon kikeszit általában ez mindenkit, ugyhogy ha teheted jarj el vasarnapi iskolaba, vagy tanfolyamra kozben. es lehet azokkal is 80korul fogsz keresni majd, de legalabb nem orol fel:S

2014. okt. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

aszalt füge, szilva!!!

de először azt kéne beállítani,hogy ha nem is minden nap,de minden 2. nap legyen székleted!

eszel te rendesen? és ha igen mit?

egy nap 1x minimum egyél meleget.

és sok folyadékot. (lehetőleg nem cukros löttyöket)

2014. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

mivel 3 műszakba járok így rendszertelenül eszem.

2014. okt. 6. 18:34
 6/7 anonim válasza:

Már van jó pár napja, hete, hogy ezt írtad, de azért leírom a gondolataim, bár remélem már megy a pocid. ;)

Én ahová járok most dolgozni egy kis plusz pénzért, szintén gyár, szintén 3 műszak, ez is teljesen kikészít mindenkit, bár azt nem tudom, hogy ki mennyit szarik, erről nem beszéltem még senkivel. :D

Ha nagyon nem bírod a munkát, bestresszelsz ott, vagy nem hagynak a 20/30(?!) perces szünetedben se megenni egy rendes főtt kaját, akkor jó az is, ha egy szendvicset gyorsan benyomsz, és bent a melóhelyen meg becsempészel pár csokit, vagy cukrot.

Amit előttem írtak az mind jó. Napi egy meleg kaja, sok víz, minden gyümölcs, ami rostos. Még a joghurtot tudom ajánlani. Meg ugye ha van olyan, amit nagyon szeretsz, de az megfog, akkor hát ha a leszokás nem is megy, csökkentsd az adagot. Én nem kávézom, de ha jól tudom az is fog. Nálunk ott a melóhelyben van aki minden szünetben, meg még amikor csak cigizni megy ki, meg még ugye reggel ébredésnél is lenyom egy pohárral... Az azért sok. Ha kávézol legyen ébredéskor egy, meg mondjuk a 8 órázásnál még egy 12őzésnél még kettő. (vagy ahogy vannak nálatok a műszakok...)

Egyelőre ennyi, remélem jobban vagy már. :)

2014. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen már jobban vagyok és köszönöm mindenkinek a válaszokat sokat segített.
2014. okt. 31. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!