Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám gyorsan megszünt...

Hogyan tudnám gyorsan megszüntetni a székrekedést?

Figyelt kérdés
Már majdnem 1 hete nem volt székletem és nagyon rossz a közérzetem e miatt! Próbáltam a hashajtót de nem használt, sőt azóta nagyon görcsöl a hasam ez 2 napja volt! Lenne valami tanácsa valakinek hogyan könnyítsek a helyzetemen? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 29. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Úh, ez durva, nekem mindennap van székletem általában, ha nincs akkor a táplálkozás, vagy a környezet megváltozása miatt is kialakulhat székelési zavar.

Nem fogyózol, Iszol eleget? Szoktál mozogni?

Egyél normálisan (gyümölcs, zöldség, főzelékek, joghurt!!!, tejeskávé!!! emelett tornázz, ha futni nem tudsz!)

Ne egyél csokit, finomított kenyeret, sok húst se.


Izzaszd meg magad valahogy és igyál sok tejet, vagy teát vagy tejeskávét(az jó hashajtó).


Hashajtót ne szedj, mert hozzá lehet szokni és egy idő után már csak hashajtóval megy. Sajnos sok ember megy ebbe a hibába.

29N

2011. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen sportolok is 1 héten 3szor sok gyümölcsöt eszem zöldséget nem annyira de ilyen még nem volt velem hogy majdnem 1 hét nagyon kemény a hasam helyenként és folyamatosan érzem h bennem van :( Írtó rossz tényleg nem tudom mit csináljak de köszi a tanácsot megpróbálom!
2011. dec. 29. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyorssegélynek a szilvát ajánlanám. Minden formájában hatásos, lehet aszalt, befőtt, lekvár is, amikor nincs friss gyümölcs. Hosszabb távra, hogy máskor ne járj így, a lenmag nagyon jó, az kiegyenlíti, tehát hasmenésnél is segít. A folyadékbevitel nagyon fontos ebből a szempontból is. Küldök elinket a lenmagról, lásd nem a levegőbe beszélek.

[link]

[link]

Az első cikkben bővebben le van írva mit tartalmaz, a másodikban találsz felhasználási javaslatot

2011. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el azonnal a gyógyszertárba és vegyél glycerin kúpot, ennek azonnal hatnia kell.
2011. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ricinus olaj? Milyen hashajtót próbáltál? Vegyél valami erőset,vagy vegyél be dupla adagot,1 hetes székrekedésnél már nem számít hogyan,de muszáj elmenni wcre
2011. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már csak a beöntés segít, de előtte a glycerin kúpot kell kipróbálni.
2011. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg! A ricinusolaj az jó!

Ha nem akarsz hirtelen terméket produkálni, akkor ebből csak mérsékletesen, de jó a kamilla tea is.

2011. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sikerült?
2011. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen sikerült köszönöm mindenkinek a válaszokat! De szerintem el fogok menni orvoshoz mert még mindíg nem jó valami.
2011. dec. 31. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!