Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nincs székletem? Mit...

Miért nincs székletem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlen, de muszály már írnom, mert nagyon zavar.. Heti kb. 2x tudok csak nagy wc-zni,akkor se túl sokat, és nehézkesen általába, és érzem, hogy nem ürültem ki teljesen. Nem tudom mi lehet a baj...nem eszek egészségtelen kajákat, "junk foodot", sok zöldséget gyümölcsöt eszem, ezen kívül tojást, húst minden nap, kenyeret ritkán. Anya csinálja nekem mostanába minden nap az ilyen "székletcsináló" teákat, de nem nagyon használnak.. Napi 2l vizet minimum iszok. Sportolok is heti 3x. Nem tudom mit tehetnék még. Próbáltam már az aszalt szilvát, langyos vizet is de nem használ egyszerűen semmi. És az a legrosszabb, hogy egy csomószor érzem, hogy kell, de csak a hasamba érzem, és nem tudom úgymond kinyomni..Ez nem normális, nem? Mit tehetnék? (bocsi a kellemetlen témáért, de nem tudom mit csináljak)
2014. okt. 9. 21:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és akkor a legrosszabb, amikor kicsit többet eszek, mint kéne.. Akkor tiszta kemény az egész hasam, és felpuffadok..De ha nem eszem sokat, akkor is nagy a hasam, amint ürítek kicsi lesz...de mivel ugye nem tudom ezért mindig nagy a hasam :(
2014. okt. 9. 21:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Ami rajtam segít, hogy naponta megeszek 2-3 dl probiotikumos joghurtot. Azóta naponta el tudok menni, nincs se szorulásom, se hasmenésem, hanem olyan pont jó... hogyismondjam... állagú.
2014. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! De nekem valami más megoldás kéne...tejallergia,pech..
2014. okt. 9. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:

"nincs se szorulásom, se hasmenésem, hanem olyan pont jó... hogyismondjam... állagú."

Szaknyelven úgy mondják, hogy "jól formált".


Kérdező, orvosnál voltál?

2014. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A joghurtokban nem hiszek mert állítólag mire az asztalunkra kerül kipusztul belőle a lényeg meg alig van benne, de a Normaflore valóban helyrehozza a bélflórát.

Ettől függetlenül egy általános vérkép a körzetinél nem lenne rossz, mert egyéb betegség tünete is lehet, a tünet ha tényleg úgy élsz ahogy írtad.

A fentiektől függetlenül szerintem naponta többször kell enni és rendszeres időben és rendes mennyiséget!!!Főleg reggelire és ebédre!!! Én hasonló típus vagyok és azt vetem észre hogy amikor dolgozom és napközben keveset eszem (igaz hogy zöldséget meg gyümölcsöket is de keveset) akkor nekem is két három naponta van, de amikor nyaralunk és ALL INCLUSIVE eszünk reggel 8 kor pontban 12 kor és este 18 kor, akkor minden reggel az egész család sorban áll a mellékhelyiségnél reggeli után...

2014. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem, nem voltam orvosnál.

Hát igaz, nem eszek túl sokat, mert diétázom, és vigyázok az alakomra, de egyáltalán nem koplalok, vagy ilyesmi. Eszek rendesen, csak nem olyan sokat, hogy tele legyek.. napi 3x 4x eszem általában, ebből 2-3 kisebb adag, 1 az ebéd az egy olyan emberes adag :D

2014. okt. 9. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a zabpehely, zabkorpa vált be, mondjuk joghurtba, kefírbe teszem és imádom. Ja! levesek! próbálkozz vele szerintem, tojás, zöldség vagy lencse- bableves., vagy bármilyen De persze másfajta is jó.
2014. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos! A MOZGÁS! Amikor rendszeresen ( heti 2-3 alkalommal) jártam edzőterembe (kardió edzés) minden nap 2-3 alkalommal mentem a WC-re a szokásos egy alkalommal szemben! pedig ugyanannyit ettem, sőt kevesebbet!
2014. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves #5

#1 vagyok. Nem is bolti szutykot eszek, hanem magam csinálom.

2014. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!