Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell nekem tetanusz elleni...

Kell nekem tetanusz elleni oltás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Édesanyámmal szombati napon átrendeztünk egy szobát,ahol ágyakat kellett szétszednünk,összeraknunk.

Az egyik összerakásnál az egyik ágy vasdarabja itt-ott megvágott (nem mélyen,csak karcolások),viszont az egyik kicsit mélyebben az ujjamon. Nem vérzett,csak ott egy pici vágás,és utánanéztem a tetanusszal kapcsolatos dolgoknak,és tanácstalan vagyok.Hozzá teszem,hogy hipochonder vagyok. :P

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. okt. 12. 19:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy a vas nem volt rozsdás.
2014. okt. 12. 19:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerencsétlenkém, nem a rozsda a lényeg. Úgy látszik, ez a népi, paraszti hiedelem még mindig él. Az állati ganéjjal is szennyezett portákon, ahol javították a szekereket, meg patkolták a lovakat, az elkallódott vastárgyak gyakran félig eltemetődtek a porban, sárban, ahol aztán meg is rozsdásodtak és a laza rozsdára rátapadtak a tetanuszt okozó (az állati trágyában levő) baktériumok. Amikor aztán véletlenül a csupasz lába valakinek beleakadt egy ilyen vasdarabba, akkor valóban számolni kellett a tetanusz fellépésével. Ráadásul ezek szúrt sebek volták, tehát a szennyeződés több mm mélyen benyomódott a szövetekbe, ahonnan az esetleges vér sem tudta őket kimosni, tehát a baktériumok levegőtől elzárva szépen elszaporodhattak. Attól, hogy valaki hipochonder, még gondolkodhat.
2014. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, de ne is akard. Életem egyik legrosszabb élménye volt, mikor beadták az injekciót egy fejsérülés után.
2014. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vágott sebeket elég kimosni és lefertőtleníteni jóddal.
2014. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!