Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meg lehet váltani a gyermektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet váltani a gyermektartásdíjat ingatlanrésszel, akkor is, ha azon még hitel van, mely szintén mindkét (férj és volt feleség) névre szól?

Figyelt kérdés

A házon két néven szereplő hitel van még. Annak idején a férjem a volt feleségtől való váláskor nem kérte a gyermektartásdíj háztulajdonnal való megváltását. Most ezt szeretné utólag megtenni. Személyes kapcsolat nincs, csak bíróságon keresztül intézünk mindent a volt feleséggel.

Ha lehetséges utólag is megváltani a tartásdíjat, akkor mi az első lépés?Majd a második?.....



2012. márc. 28. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor, ha nincs rajta hitel.
2012. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért én ezt érdekes kérdésnek tartom. A gyerektartási dij a gyermeket illeti meg, mig az ingatlan rész az anyukáé lesz. Ha lehetséges a megváltás én mindenképp a gyerekre iratnám a részt.
2012. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Én nem lennék ebben olyan biztos, hiszen a tulajdonrészt a gyermek egyébként is megörökölné. A gyermektartás díjat pedig a gyermek felnevelésére (kaja, ruha, oktatás stb.) céljából szokták megítélni.

Szóval inkább egy ügyvédet kellene megkérdezni.

2012. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem váltható meg.
2012. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak azt hiszem nem lehet a gyerek nevére íratni addig, míg tartozás van rajta. Viszont más ügyből kifolyólag nekik hasznosabb, ha nem kötődik az én nevemhez az ingatlan egy része sem. Ugyan beszélőviszonyban nem vagyok velük, de nyilván rendesen akarom elintézni.


Sajnos a váláskor nem lett ez elintézve, utólag meg úgy tudom, hogy csak ajándékozással lehet a tulajdonrészt átruházni. (eladni pénzért természetesen nem akarom neki)

2012. márc. 28. 12:45
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugy gondolom, váláskor mindenképpen át lehetett volna valahogy ruházni a tulajdonrészt az anyára, és ezzel kiváltani a gyermektartásdíjat, viszont neki inkább az volt az érdeke, hogy pénzben fizessek tartásdíjat. Továbbá, ha földhivatalig jutott volna a tulajdonrész átiratása, akkor előtte még a hitelt is csupán a saját nevére kellet volna iratnia.


Ez utóbbi számomra is új, ha valaki tud róla többet, irja már meg ide.

Valóban át kell íratni a hitelt is egy névre, ha a tulajdonrész egy névre kerül, ahhoz hogy a földhivatal is foglalkozzon vele és átírja a tulajdoni lapon 1/1-re a tulajdont?

2012. márc. 28. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a hitel átírásához a hitelező banknak is köze van.

Ill. a tulajdonjog változáshoz a bank hozzájárulása is szükséges amennyiben a hitel az ingatlanra van terhelve.

2012. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is úgy tudom, hogy még a bank is elbírálja, hogy az illető képes lesz e egyedül fizetni a törlesztőrészleteket és majd utána engedélyezi csak az egy névre történő átírását a hitelnek. De ha többet tudtok ezzel kapcsolatba, akkor örülnék némi infónak.
2012. márc. 28. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Tesóméknál váláskor lett megegyezve abba hogy mivel egyedül nem tudta volna fizetni tesóm a hitelt,a volt férje meg nem tudta volna fizetni a gyerektartást és a hitel felét-mivel nem tudott volna megélni,így a volt férje fizeti a hitel 75% kb a tesóm meg a maradékot.
2012. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a lakhatás az anyáé (kizáró lakhatás), akkor nem hiszem, hogy ebbe belemenne. Egyébként simán írnak ilyet a bíróságon,hogy mondjuk x évig nem fizet gyerektartást a fele tulajdona ellenében,nálunk így volt.
2012. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!