Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mák, mákos ételek okozhatnak-e...

63tqh kérdése:

Mák, mákos ételek okozhatnak-e euforikus érzést?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam (eddig elkerülte a figyelmem, annak ellenére, hogy tudtam a mák és az ópiátok kapcsolatáról), hogy már nem is sok mák elfogyasztása után is pozitív drog tesztet lehet produkálni. Ezek a külföldi írások (és egy-két magyar) viszont nem tárgyalják, hogy lehetséges-e a mákból készített szerekhez hasonló érzést elérni, szimplán mák/mákos ételek fogyasztásával. Ez azért érdekes számomra, mert azt fejtegette a lentebb linkelt cikk, hogy némely ételből el lehet érni az átlagos napi morfium szintjét. Na-mármost, én rengeteg mákos bejglit szoktam enni karácsony tájékán, de még soha fel sem merült benne, hogy ez rám valamilyen hatást gyakorol és azt is kétlem - igaz droggal még nem éltem - de egy napi adag morfiumot nem vettem volna észre.

(Így az én tapasztalatom szerint a válasz nem, de valaki csak ért ehhez kellően, hogy ezt meg tudja nekem válaszolni)


[link]



2014. okt. 28. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha azt a bizonyos mákos ételt a mákszemekből csinálják, akkor nem (nencsennek benne alkaloidok). De, ha a mák kiszárított, összetört gubójából... na attól lehet lebegni több órán átt. De egyébként igen, ha rengeteg mákosbejglit eszel lehet tőle 1 hétig pozitívat pisálni ópiátokra...
2015. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!