Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kemoterápiás kezeléseknek...

A kemoterápiás kezeléseknek mik a mellékhatásai és a kezelés után mikor kezdenek jelentkezni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

A rosszullét gyakorlatilag azonnal, a hajhullás, k.b. a 3. - 4.adag után (2 hetenként számolva az olyan 6-8 hét)

Aki viszont kiegészítőket használt, annál ezek vagy mérséklődtek, vagy elmaradtak.

2014. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*Mivel a kemotönkreteszi a sejteket, sokféle, a bőron megjelenő elváltozások is megjennek. Bőr keményedés repedezés, ekcémák...
2014. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nem ad kellő felvilágosítást ? Ennek ellenére kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok !
2014. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kemoterápia egyforma, hiszen függ a betegségtől, annak stádiumától, sőt még a beteg súlyától is.

Kezelés után nem sokkal, pár órával, vagy egy nap múlva hányás, hányinger. Jobb, ha hány, mert az erőlködéstől + fejfájás, szembevérzés. Sok folyadékkal könnyebb a hányás.

Hajhullás egy- két hét múlva. Nem minden kemótól lesz valaki teljesen kopasz. Jelei: Úgy érzi, fáj a haja.

Langyos vízben hajmosás, és sírógörcs, mikor meglátja, hogy szinte mind a vízben maradt.

Undor bizonyos ételektől, más étel megkívánása.

Bőr irritáció, amin segít a zuhanyozás, minden tusfürdő, egyebek nélkül. Fürdés nem ajánlott, de ezt nem tudom miért. Azért én eltespedtem néha a kádban, ugyanis ettől a beadott méregtől saját magamnak is elviselhetetlen volt a szagom.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Írj, ha van kérdésed.

Tapasztalatból tudok tanácsot adni.

2014. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te felépültél kedves utolsó ? Mi volt a betegséged , ha nem vagyok in diszkrét ?
2014. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Petefészek tumor.

Ennek 7 éve! :) Ne veszítsétek el a reményt!!!!! :)

2014. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok ! :))))) Na es mik voltak a tüneteid( ha voltak )amik arra ösztönöztek , hogy orvoshoz fordulj ? Remelem nem baj , hogy kérdezlek .. de ha úgy nézzük tanulunk az esetedből !
2014. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem az epém kínlódik, karácsony utáni állapot.

Jobb bordaív alatti fájdalom, ami napról napra erősödött.

Hasam felpuffadva, állandó vizelési, székelési inger, január

elején már kúszva mentem a nőgyógyászatra. Oda nem kell beutaló, gondoltam ott kezdem.

Ultrahang, műtét, szövettan után kemoterápia.

Rendszeresen, évente jártam rákszűrésre.

De a daganat gyorsan jön.

2014. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Durva !!!! :( De a lényeg , hogy MEGGYÓGYULTÁL !!!! :))))
2014. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyjából erre számítottam.
2014. okt. 31. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!