Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy idegen vér...

Lehetséges hogy idegen vér ill. DNS még a mai napig a testemben, szervezetemben van?

Figyelt kérdés

Kb. 1 -2 éve megvágtam magam egy pengével, amivel közvetlenül előtte a barátnőm vágta meg magát, amolyan vérszerződés akart lenni (tudom, h hülyeség, de már nem tudom visszacsinálni)lehetséges, h mivel a pengét elsőként a barátnőm használta a mai napig jelen van az ő vére, vagy dns-e (pl. a penge megérintése által) a testemben, ugyanis olvatam, h a vérsejtek megújúlnak úgymond, tehát elhalnak, és újratermelődnek.

Hozzá kell tennem, h a barátnőm sebéhez hozzáért az én vérem, de nem a sebek értek össze, hanem a sértetlen újjamról.

Egymásik eset, h megsérültem egy csak szerelésekor, de korábban már kb. egy héttel azelőtt is megsérült ugyanezen művelet közben vki, és az ő(már alvadt) vére rajta volt azon a felületen, tehát belekerült a sebembe az az alvadt idegen vér.....tehát a kérdés lényege, h jelen vannak ezek az idegen vérsejtek még a mai napig a testemben, vagy kiválasztódtak, leépültek? Kimutatható lenne valamilyen formában adott esetben?

Tudom, h kicsit bizarr kérdés, de csak normális válaszokat kérnék, aki nem tud=akar komolyan hozzászólni, az inkább válasszon egy másik kérdést. Köszönöm, és köszönöm a válaszokat is :)



2014. nov. 1. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném az első esethez, h rövidesen a "művelet után" ki lett fertőtlenítve mindkettőnk sebe szakszerűen (az akkori barátnőm kórházban dolgozott, így tudta hogyan kell, és rendelkezésre álltak a megfelelő eszközök is)
2014. nov. 1. 21:09
 2/5 A kérdező kommentje:
....megsérültem egy CSAP(nem csak) szerelésekor...bocsánat :)
2014. nov. 1. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összes akkori vérsejtnek el kellett halnia. Ráadásul igen parányi mennyiségű vér, lehetetlen kimutatni. Az egyetlen dolog ami kimutatható lenne, az ha esetleg valami hosszan fennmaradó kórokozót adott volna át. Tehát ha pl. ő HIV fertőzött lett volna, akkor lett volna némi esély, hogy megfertőződj és azóta a te szervezetedben is kimutatható lehetne. Ez persze nagyon valószínűtlen.
2014. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem, nem volt egyikőjünknek sem semmilyen fertőző betegsége (mint pl. HIV stb.), csupán maga az idegen vér, és az azt tartalmazó dns-nek a lebomlására voltam kíváncsi....akkor gondolom, az ő szervezetében is ugyanúgy elhaltak azok a vérsejtek, tehát nincs jelen az én vérem sem már az ő szervezetében...

Egyébként akkor az ilyen "vérszerződések" gondolom csak szimbolikus jellegűek, tehát egészségügyi/orvosi szempontból nem kötik össze két ember vérállományát egy életre.

2014. nov. 1. 21:33
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
A keringésben levő vörös és fehérvérsejtek csak néhány napig tartanak, szóval azok már rég lebomlottak. Ha meg nem ugyanaz a vércsoportotok, akkor órákon belül el lettek takarítva.
2014. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!