Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valós idejű álmok? Állítólag...

Valós idejű álmok? Állítólag az álmok valós idejűek (pl. két perces álomban egy két perces cselkeményről álmodsz) Akkor ez hogy lehetett?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban kivették a mandulámat. Műtét utáni éjszaka álmodtam:

Erkélyünkre -a korlát mögé- kitettem egy kisszéket, majd a korláton átmászva ráültem a kisszékre, ami megcsúszott és lezuhantam a 3. emeltről.

A "földet érés" pillanatában felébredtem arra, hogy csakugyan lezuhantam az ágyról, majd jött a nővér vittek egyből a műtőbe, mert felszakadt a torkomon a varrat. (Hogy az eséstől, vagy mitől, azt ne kérdezd!)

Akkor azt mondták, hogy az alatt a tört másodperc alatt álmodtam végig az egészet, amíg az ágyról a földre zuhantam.

Most akkor hogy is van ez?



#idő #álom #valósidő
2014. nov. 2. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eltelt valós idő alatt az álmokban hosszabb idő eltelhet.

Én reggel szoktam visszaaludni 5-10-20 percre, néhány perc alatt is szoktam álmodni és úgy tűnik, hogy az álom eseményei hosszabb ideig tartottak, mint az a pár perc.

Ami zavar, hogy ébredés után még nagyjából emlékszem rá, át is gondolom, de pár óra múlva elfelejtem... ma is valami ilyesmi rövid idő-hosszú álom emlékem van, de nem tudom a példát elmondani, mert nem emlékszem rá :/

2014. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondja jól, adott idő alatt sokkal hosszabb idő telik el az álomban, az álmok nem valós idejűek.

Én fél óra visszaszundi alatt is képes vagyok többórányi eseményt álmodni :D


Első: Írd fel az álmaidat ébredész után, vezess álomnaplót, akkor vissza tudod olvasni később és nem vesznek el az álomképek az éterben :)

2014. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A Nat. Geo-ban volt egy órás műsor az álmokról, ebben állították, hogy az álmok valós idejűek, valamint azt is, hogy valójában fekete/fehérben álmodunk (ezt letudtam azzal, hogy bizonyára színvakokat kérdeztek, mert volt több olyan álmom is, amiben a színeknek jelentősége volt -fekete/fehérben meg sem értettem volna a lényeget).

A valós időről valami ilyesmi magyarázat volt: az álom alatt mozog a szemgolyó, mérték az időt, majd felébresztették a tesztalanyt, s az elmesélt álom ideje beleillet a korábban mért időbe.

2014. nov. 2. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!