Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jelentős túlsúllyal rendelkező...

Jelentős túlsúllyal rendelkező egyénnek akinek kevés a szabadideje érdemes beszerezni futógépet, megfelelő választás?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Nem lesz időd használni.
2014. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első körben nem. Ha kevés a szabadidő (ennél fogva a mozgásra fordított idő is), az azt jelenti, hogy intenzív edzésre lenne szükség, amennyiben az illető komolyan veszi, hogy odafigyel a kondíciójára. Intenzív mozgás pedig jelentős súlyfelesleggel nem jön szóba (legalábbis szoros orvosi kontroll nélkül semmiképpen). Azt javaslom, hogy első lépésben egy SZAKEMBERTŐL kérjen egy jól összeállított étrendet, és igyekezzen mérsékelten mozogni (pl. ha teheti, menjen gyalog minél több helyre). Amint megindul a súlyvesztés, orvosi jóváhagyással lehet intenzívebb mozgást is beiktatni - hogy milyen formában és mennyit, az ott és akkor eldönthető.
2014. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A futás erősen megterheli a térdizületet. Előbb mindenképpen testsúlyvesztés kell, bármiféle edzés jellegű erőltetett testmozgás csak utána.
2014. nov. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Esetleg az aquaftnesst megpróbálhatod. Bár az időigényes.
2014. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Két éve fokozatosan bevezetett sporttal és diétával 31 kilót fogytam.

Konkrétan szétugráltam a parkettát itthon napi 2x 45 perc DVD- re tornázás, itthon voltam GYED-en ráértem.

Azóta sajnos ismét van rajtam bőven felesleg.

Emlékszem mennyire feldobódott volram az edzések után újra edzett szeretnék lenni.

2014. nov. 7. 21:21
 6/14 A kérdező kommentje:

Kezdetben csak gyorsabb gyaloglásra gondoltam használni, fokozatosan emelném a nehézséget.

Azóta új parketta van a nappaliba, használhatnám a régi DVD- ket is :) .

Mikor sokat fogytam kezdetben csak hatalmas sétákat tettem, majd utána kezdtem egy könnyebb DVD-vel, majd mikor kb egy hònap múlva már meg sem kottyant nehezebbre váltottam.

2014. nov. 7. 21:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert futás,kocogás közben az egész súly,felesleg egy térdre,lábszárra terhel.A legfontosabb a szénhidrát csökkentése fokozatosan a diéta,edzésnek meg szobabicikli 120-130as pulzussal és guggolás,vádliemelés,hogy feledzed az ízületet a nagy testsúly viseléséhez,mert ha már lefogytál és visszahíztál,akkor úgy sem fogsz megszabadulni a szénhidrát függőségtől sose,vagyis maradsz túlsúlyos,de legalább a szív érrendszert és az ízületeket feledzed a nagy testhez.Az is valami azért.
2014. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg 75 kiló vagyok, de voltam már 90 is terhesen.
2014. nov. 7. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Az laza.Nem lettél cukorbeteg,vagy IR-es?És minek híztál fel annyit terhesen?
2014. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Talált!

PCO, inzulinrezisztencia... minden amit csak szeretnék.

2014. nov. 7. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!