Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tesiből kapnék teljes felmenté...

Marianna1997 kérdése:

Tesiből kapnék teljes felmentést ezekre a bajaimra?

Figyelt kérdés
Futás közben az oldalam begörcsöl néha úgy, hogy alig kapok levegőt. Tesi óra után néha nagyon fáj a hátam. Ha felérek az iskolában a második emeletre úgy érzem ,hogy néha alig bírok tovább menni ,mert megfájdul a térdem nagyon minden reggel. Ha futok néha megszédülők és alacsony a vérnyomásom mindig.

2014. nov. 7. 22:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerintem pont hogy az alacsony állóképesség tünetei, és mozgással orvosolhatóak. Ezért kéne sulin kívül is mozogni.


Az alacsony vérnyomás meg tipikusan női dolog, gondolom csaj vagy.

2014. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első írta. Alacsony az állóképességed, más szóval te vagy nagyon ritkán vagy egyáltalán nem sportolsz. Azt, hogy futás közben szúr vagy begörcsöl az oldalad az a rossz levegővétel miatt van. Nem betegség, csak nem vagy hozzászokva, hogy miképpen vedd a levegőt. Hátfájás sport után is azért van, mert nem vagy hozzászokva, hogy mozogj, és az izmaid így reagálnak. Nem betegség, ha rendszeresen sportolnál ez meg is szűnne. Térd fájás hasonlóképpen nem betegség.


Neked nem felmentés kell, hanem több sport.

2014. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Tolószék nem kéne? A lustaság nem betegség.
2014. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mozgok suli után is sokkat a kis hugom után és nem vagyok lusta.
2014. nov. 7. 22:51
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Futás közben nem kapsz rendesen levegőt? Te úr isten, van aki kap csak én nem tudtam róla? :D
2014. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%
Ugye tudod, hogy az nem sport ha a kishúgod után koslatsz? Mert az messze nem olyan, mint a futás, vagy bármiféle sport. Lusta vagy. Ezért fáj minden egy kis mozgástól. Kezdj el rendszeresen sportolni, mert így nem leszel egészséges ember.
2014. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az is mozgásnak számìt. És még palyzmirigy betegségem van amit lehet hogy anyukámtól örököltem.
2014. nov. 8. 13:06
 8/23 anonim ***** válasza:

Nézd. Én minden nap 50 percet gyalogolok be a munkahelyemre, és 50 percet gyalogok haza a munkahelyemről. De hazafelé az 50 perc inkább majdnem 2 órás gyaloglás mert elgyalogolok a boltba, ott is gyalogol míg vásárolok, és haza gyalogolok. Fizikai munkát végzek vagyis 8 órán keresztül mászkálok lépcsőkön fel-le, hajolgatok, emelgetek stb.

Igen ez is mozgás, ahogy az is, hogy a tesód után futkározol, DE! EZ NEM SPORT! Itt nem mozgatod meg a megfelelő izmaidat, itt nem erősödik az állóképességed, itt nem az a cél, hogy izmos, vagy fitt legyél. Mozogsz mert mozogni kell, de nem tudatos..

Ezért ne keverd a húgoddal való koslatást egy torna órához ahol intenzíven mozgatod meg magad.

Csak megjegyzem: Nekem is van pajzsproblémáim, mégis munka után, és otthoni takarítás/főzés után este elmegyek egy konditerembe, hogy mozogjak. Napi 1 órát mindenki rátud szánni szerintem egy rendszeres mozgásra. Mondom ezt 42 évesen.

2014. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy bajoktól valóban nagyon rosszul lehet egy ember, már ilyen fiatalon is, de ha az orvos nem mondta, hogy olyan súlyos, hogy ne terheld magad, akkor szerintem kár erre fogni.
2014. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Értem. Ti meg azt értsétek meg hogy 3 tesi órám van és azt alig birom elviszelni. Több ilyen véleményt nem kérek mint az előzőek.
2014. nov. 8. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!