Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkszem/szemölcs van a jobb...

Tyúkszem/szemölcs van a jobb talpamon, sok, az első 3at kivágták, de kijöttek újak, fáj megint a talpam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő már, kenegetem folyton a Verrumal ecsetelővel, ami ezekre való, már tiszta fehér a jobb talpamon az ujjaim alatt lévő kidomborodó rész, mert ott van az összes... Lehetséges hogy vírusos? Mit csináljak? Nem akarok minden tyúkszem/szemölcs miatt menni sebészetre, mert nagyon fájt a kivágás.. :( Köszi!
2010. jan. 30. 13:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem is volt kb fél évvel ezelőtt hasonló problémám.Nekem a bal talpamon volt egy tyúkszem és már néha annyira fájt, hogy járni alig tudtam. Anya erre fogta, és kivágta nekem ilyen bőrvágó ollóval.Azt hittem hogy megőrülök annyira fájt. Mivel pár napon belül vissza is nőtt, ezért elmentem bőrgyógyászhoz, aki azt mondta hogy az vírusos. Kaptam Verrumal ecsetelőt, olyat mint te. Tényleg becsületesen megcsináltam reggel és este. Beáztattam a lábam, és mindig leszedtem az előző lakkréteget. Ha Te is így csinálod, akkor annak el kellett volna már múlnia :S
2010. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyen szemölcsöket valamiféle vírus okozza. De az is lehet a gombának egyik fajtája. Nem tudok okosabbat!
2010. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi! :) és neked elmúlt a Verrumaltól? én nem áztattam, csak simán kaparom ki az előző lakkréteget,meg a fehér bőrből is... múlogatnak el, de jönnek ki újak... :/
2010. jan. 30. 13:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne a sebészetre menj, hanem a bőrgyógyászatra. A nagyon makacs, vírusos szemölcsöket jobb lefagyasztani, ők pikk-pakk megcsinálják, így azonnal, gyökerestől elpusztul és néhány nap múlva le lehet vágni az elhalt, kifehéredett bőrt. Sajnos valószínű, hogy neked már össze-vissza van fertőzve a szemölcs környéke is, ezért biztos, hogy még jópár darab elő fog jönni a kezelések ellenére. De ha kitartó vagy, mindig leszedeted, ahogy kijön (ne várd meg, amíg nagyra nő és panaszokat okoz), akkor néhány héten-hónapon belül örökre megszabadulhatsz tőlük.
2010. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi! :) kipróbálnám akkor, tényleg meg akarok már szabadulni tőlük... :( és a lefagyasztás az hogy működik amúgy? még sose hallottam róla. fájdalmas? remélem nem, mert a sebészet az szörnyű volt..
2010. jan. 30. 15:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ragtapaszon próbálsz akkora lyukat vágni, mint a tyúkszem. A lyukat ráillesztve odaragasztod. A tyúkszemre zsírral összekevert szalicilt kensz. Ezt leragasztod. Néhány éjszaka és kijön. Persze ha vírusos, akkor doki.
2010. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
15:34 vagyok. A kisfiamnak(7) már többször fagyasztották a szemölcseit, érzéstelenítés nélkül és egy kis sziszegéssel, utána egy kis önsajnálattal vegyes nyafogással elintézte a dolgot :=). Biztos vagyok benne, hogy egy kamasznak vagy felnőttnek még ennyi kellemetlenséggel sem jár.
2010. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a zsírral kevert szalicilt próbáltam már, úgy hogy csak a tyúkszemre kentem, és le is ragasztottam, és került mellé is, és fájt a bőröm. Utolsónak: kisfiadnak elmúltak végre, vagy jönnek még elő? Köszi!
2010. jan. 30. 17:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lefagyasztás nem vált be szemölcsnél.
2010. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

15:34 vagyok megint. Neki az első adag után még 2x jött elő, most több mint egy hónapja semmi jele újabb szemölcsnek. Hátha!

De érdekes, hogy többféleképpen is fagyasztanak: a kis testén is voltak apróbb szemölcsök, azokat lefagyazstották és egy pici kaparóval kikaparták. A lábára viszont egy jókora tartályból fújtak fagyasztót és úgy hagyták, pár nap múlva nekem kellett levágni az elhalt bőrt. De azt mondták, ha nem tudom/merem, visszamehetünk, megcsinálják. Megtettem én, itthon :=).

2010. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!