Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Panikbeteg vagyok, segítene...

Panikbeteg vagyok, segítene aki már túlvan rajta?

Figyelt kérdés
3 éve pánikbeteg vagyok, több vizsgálaton voltam ekg, vérvétel,gyomortükrözés, rohamok elég sűrűn jönnek, általában a bal mellem oldalán, a hátam bal oldala, és a gyomrom nyom erősen és feszít. Pszichiáterhez járok igaz nem voltam 2-3 hónapja mert állandóan dolgozom, gyógyszert így a körzeti orvos írja ki. A baj az hogy tudom fejben döl el de mindig szorít a mellkasom ha főzök,ha tévézek,ha akár más csinálok. Keveset alszok, nehezem tudok elaludni párom szokta maszírozni a hátamat hogy el tudjak aludni a frontin 1mg szedem. Már ez sem sokat használ. Kikapcsolódni nem szoktam dolgozom, otthon csinálom a dolgoomat nézem a tv-t. Kertben vagyok, kutyázom és ennyi. Szeretném megtudni más hogyan tudta ezt legyőzni mert én hiába mondom magamnak, hogy nincs semmi baj de ez a semmiből jön és nem akar megszűnni. Nekem mondjátok el, hogy már hülye vagyok és beképzelem a betegségeket is vagy menjek el más orvoshoz mert ebbe bele lehet őrülni és így a munkába is nehéz menni. Segítseket merre induljak el.
2014. dec. 5. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszert szedsz rá? Nekem azzal sikerült legyőznöm.
2014. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen frontin 1 mg-os napi 3-szor kellene szednem de csak 1-szer szedem mert az a legerősebb, általában este veszem be de most nappal is, a gyógyszertől híztam 10 kg-ot , önbizalmam 0, nincsnek barátaim sem csak a férjem és a lányom na és persze a szüleim őket sem terhelhetem nekik is rossz így látni, ki akarok ebből gyógyulni !!!!!!!!!!!
2014. dec. 5. 11:40
 3/6 Zsófi0000 válasza:

Szia!

Bár én nem vagyok pánikbeteg, hanem a férjem az, de szívesen megosztom a tapasztalataimat:

A férjem most tünetmentes, igaz lekopogom, nincs is semmi gebasz az életünkben, ami kihozná a rohamokat. Ami Rajta segített, hogy egy időben rendszeresen járt pszichiáterhez, aki írt fel Neki is gyógyszert. Egyszer visszaesett, mert azt hitte, jól van, és abbahagyta hirtelen a bogyókat. Utána újrakezdte a szedését, és 1 év múlva nagyon fokozatosan szokott le. Ő maga azt mondja, hogyha érzi, hogy jön a rosszullét (nem tudott metrón utazni, félt, hogy felszívják az égbe, nem bírt egyedül lenni, de emberek között sem, kb. csak velem tudott lenni - ami egy kicsit nehéz volt, mert volt nekem is munkám pl.), akkor valamilyen mankóhoz folyamodik. Nála ez a dohányzás (most e-cigit szív), illetve mindig van nála füldugó és víz. Elkezdett sportolni (Ő képes itthon tornázni, én nem...), és egészségesen táplálkozni. Most jól van kb., sokat dolgozik ő is, de azt mondja, kell a kikapcsolódás. Összefoglalva, keress egy jó szakembert, akiben meg tudsz bízni (privátban szívesen ajánlok), és tartsd be az utasításaid. Férjem azt mondja, szerinte sosem fog elmúlni, de kordában lehet tartani.

2014. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves kommentelők minden lehetőséget íjatok meg
2014. dec. 5. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A frontintól nem fog elmúlni, ráadásul a 3mg/nap brutális adag.

Antidepresszánst kell szedned (legalább 2 évig), amíg szeded, az alatt jó lesz (a frontint is el tudod majd hagyni fél év után, pedig most ezt nehéz elképzelni, igaz?).

Én is szedtem anno és azt hiszem újra elkezdem.

Egyébként ha a frontintól jobban érzed magad, mint nélküle, akkor tök fölöslegesen járkálsz mindenféle hülye vizsgálatokra úgysem találnak semmit, hiszen a diagnózis: pánikbetegség. Azt meg hiába keresik gyomortükrözéssel, meg vérképpel.

2014. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a Frontiontól tényleg nem fog elmúlni, az nem arra való.
2014. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!