Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha anyukam nem...

Mit csinaljak ha anyukam nem visz el orvoshoz gerincferdules miatt?

Figyelt kérdés
Gerincferdulesem van mar kb. 1 eve. Szuleim tudnak rola, mondtam anyanak hogy tesi ora utan is faj meg itthon is ha csak hatra fekszek mar faj. De nem visz el orvoshoz, meg sem fordul a fejeben. Mit mondjak neki, hogy vegre elvigyen? Elore koszonom a valaszokat. 14/L
2014. dec. 8. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy az van? Iskolaorvosi vizsgálaton derült ki?

Nem tudnál mással elmenni? Nagyik, más felnőtt? Apukád?

Kérd meg az osztályfőnököd, az iskolaorvost, hogy hívja fel anyukádat és beszéljen vele.

2014. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, hogy akkor kezdjenek gyűjteni egy ilyenre:

[link]

Szükséged lesz rá.

2014. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaorvos adott régen beutalót. Mostanában nem tudom hogy megy, de nem hiszem, hogy ez annyira változott.

Egyébként meg 14 évesen fogod magad, és elmész egyedül, nem hiszem, hogy van akadálya. Megmondod otthon, hogy ekkor és ide mennél orvoshoz, valaki elkísér-e. Ha nem, hát nem.

2014. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy vagy már, simán el tudsz menni egyedül is. Kérj beutalót a háziorvostól vagy a sulidokitól és indulás.
2014. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy anyukád ezt nem veszi komolyan, pedig a gerincferdülés miatt még most könnyebb a helyzeted a fejlődésben lévő szervezeted miatt, így simán mehetnél gyógytornára, esetleg úszásra, mert azzal jól lehet kezelni. 9 éves koromban nekem is volt enyhe gerincferdülésem, és gyógytestnevelésre kellett járnom, 14 éves koromra sokat javult a dolog, utána amikor középsulis lettem akkor jártam úszásra ami még többet segített rajta és még élveztem is. 2 évvel ezelőtt amikor 20 éves voltam akkor mentem el a gyerekorvosomhoz kikérni a kartonomat mert akkor iratkoztam át felnőtt orvoshoz mivel előtte nem kényszerültem orvoshoz menni, és akkor kérdezte a gyerekorvosom hogy mi a helyzet a gerincemmel, akkor megnézte még utoljára mert nagyon lelki ismeretes volt, és mellette volt a felnőtt orvosom rendelője és persze rokona is volt odaszólt neki erről hogy ha úgy van figyeljen oda mivel akkor nehéz fizikai munkát végeztem és nehogy baj legyen belőle. Elküldtek kivizsgálásra, de szerencsére a gyógytorna 10 éven keresztül jót tett neki. fél éve amikor új munkahelyre mentem akkor az ottani orvos kérdezte hogy mennyire terhelt le az előző munkahelyem és a gerincferdülés is szóba került, ő akkor szintén megvizsgált és ő is mindent rendben talált. Akkor beszéltünk is róla hogy hogyan derült ki és mondta hogy ha gyerekkoromban elhanyagoltam volna az egészet akkor így felnőtt koromra elég sok gondom lenne már vele, fájdalmas is lenne meg a mozgásom és a testtartásomon is látni lehetne már hogy baj van és akkor is igen kemény műtéttel lehetett volna csak helyrehozni.


Sajnos egy ismerősöm így járt nála egészen kiskorába kiderült hogy baj van a gerincével, de a szülei tettek rá mondván úgy is kinövi. A vége az lett hogy 17 éves korára olyan szinten fájta háta hogy nem bírt megmaradni és műteni kellett, két vas tartja egyenesen a gerincét ami élete végéig eltarthat és nem végezhet nehéz sőt még könnyű fizikai munkát sem, 2-3 kilónál nehezebbet nem emelhet és sportolni is ha nagyon akar akkor is csak az úszás jöhet szóba. Most szegény közel 25 évesen sokat szenved miatta mert munkát nem nagyon vállalhat, maximum irodait vagy gép mellett dolgozhat mint össze szerelő kimondott egyszerű munkát, vagy egy speciális munkahelyen dolgozhat ilyen pepecselő munkakörben, még takarítónak se mehet el, mert kapott egy jó lehetőséget egy szállodában gépi takarítóként dolgozhatott volna havi 150 ezerért, és az ottani takarítónőket kellett időnként helyettesítenie, de amint megtudta az üzemorvos mibaja van kapásból elutasította.


Szóval magyarázd csak el anyukádnak hogy még most kezdjetek vele valamit ameddig nem késő, mert gondolom ők sem akarnák ha 20 évesen műtétre kényszerülnél főleg hogy már fájdalmaid vannak miatta.

2014. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
8. osztaly elejen volt iskolaban hogy megneztek a gerincem. Azt mondtak adnak beutalot. Most 9.es vagyok es azota is varom hogy adjanak beutalot.
2014. dec. 8. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!