Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul alszok és...

Oti K kérdése:

Nagyon rosszul alszok és félek hogy ez az égészségem rovására megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Már kb. 1 és fél éve kezdődött az egész. Az elején még különféle teákat ittam. Az első 2 hétben még segítettek valamit de utána mar semmit nem hatott. Láttam olyan válaszokat hogy tej és méz, halgassak rádiót, mozogjak sokat stb... De a tej és máz kombináció sem segített. Később beszéltem anyukámmal és azt mondta hogy akkor elvisz a pszichológushoz. A pszichológus kiírt egy tablettát az az első hónapban teljesen jó volt de utána már a szervezetem hozzászokott és semmit sem hatott. Nagyon szépen kérem segítsen valaki mert én ebbe belefogok őrülni már olyan dolgok jutnak eszembe hogy megijedek tőle!! A szüleim azt mondják hogy én ezt csak bebeszélem a fejembe. Ez lehet hogy így van de egyszerűen én ebbe belebolondulok!! Kérem segítsetek.

2014. dec. 7. 18:57
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Mindenképp rendezni kell az alvásodat, mert az alváshiány mindenféle bajokat okozhat! Nekem is volt ilyen időszakom, én rádiót hallgattam, ha szerencsém volt, elaludtam közben. Nincs valami a háttérben az életedben, ami izgat, feszít és ezért nem tudsz aludni?
2014. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát olyan nagy gondok nincsennek de mondjuk iskolában tornán eléggé feszült vagyok mert félek hogy olyat kell csinálni amit nem tudok és kinevetnek vagy valami ilyen... Mert ügye nem vagyok az a legsoványabb de kövér sem vagyok.
2014. dec. 8. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokszor az életmód az, ami "ellene megy" az alvásnak. Elalvás előtt egy órával már nem szabad tévézni, netezni, mert a képernyők fénye ébren tart (gátolja a melatonintermelést).

Túl későn sportolni sem tanácsos, mert a szervezetnek 3-4 órára van szüksége ahhoz, hogy megnyugodjon.

Valószínűleg az a baj, hogy már félsz az elalvástól.


Alváshigénés oktatásra menj el szerintem és válts pszichológust, ha a mostanival nem tudod megbeszélni a szorongásaidat. Van olyan tanfolyam, ahol oktatnak alváshigiénét.

Ezt pedig olvasd el, hasznos lesz.

[link]

2014. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem ha betartom akkor segíteni fog!
2014. dec. 15. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!