Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem korai ez egy kislánynál?

Nem korai ez egy kislánynál?

Figyelt kérdés

Még nem fordultunk orvoshoz, kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra.

A kislányom 7 és fél éves, és kb. egy fél éve észrevettem pár szőrszálat a hónalján. Néhány napja pedig a kis nemi szervén. Mindig is erős volt kezén-lábán a szőrzete. De most kicsit megijedtem. Szerintetek ez lehet független a pubertástól? Vagy kell attól tartani, hogy esetleg korán meg fog jönni neki?

(Arra kérek mindenkit, aki tréfára venné a dolgot, hogy ne tegye...) Köszönöm!


2010. febr. 1. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan kislány aki 9 éves korában elkezd menstruálni, ezért lehet korai pubertás. De okozhatja komolyabb dolog is, pl daganat. Ha az én lányomról lenne szó, mindenképp megmutatnám orvosnak.
2010. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ma már nem ritka, hogy a lányoknak 9 évesen is megjön. Szerintem a te lányod is ilyen korán érő.
2010. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hormonális oka is lehet.Én orvoshoz vinném.
2010. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, talán családi vonás lehet, de nekem 12 évesen jött meg, és a nagyiknak, tesóknak stb. is 11-13 évesen.

Ja, azt nem is mondtam: néha pattanás is van a kis arcán.

2010. febr. 1. 08:49
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

"kis arcán, kis nemi szervén"


Azért ezt ne így mondogasd neki, mert lassan ő már nem kislány, hanem kiskamasz. Lehet hogy hamar meg fog neki jönni, de nem olyan tragikus az, mint ahogy most látod. Szerintem a gyerekorvost kérdezd meg, hogy lehet-e ennek hormonális oka vagy egyzerűen csak nála ilyen. ha a kezén, lábán is erősebb a szőrzete, ahogy írtad, akkor szerintem természetes. Nyugi és őt se ijeszd meg, mert engem gyerekkoromban anya ijesztgetett hasonlókkal, hogy jajj, mi lesz ha korábban megjön, meg jaj majd akkor el kell vinni orvoshoz és az milyen kellemetlen lesz. Azóta sem vagyok jóba magammal, szóval a lányodban ne ültesd el ezeket a félelmeket, amik most benned vannak, de mindenképpen kérdezd meg az orvost.

2010. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy!

Én mikor ott tartottam, azt se tudtam, mi történik, mert sose mondták otthon. Így én elhatároztam, hogy mindent elmondok neki, tehát ő már tudja, hogy mi történik olyankor, tudja, hova megy a betét, tampon, stb. Tökéletesen tisztában van vele!

A "kis arc" meg... hát nekem ő 50 év múlva is kicsi lesz. Nekem...

2010. febr. 1. 09:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aha, anya is ilyen, de azért néha ez mulatságos nálunk már...:) A múltkor megkérdezte, hogy a kis barátod mikor érkezik:) A kis barátom 35 éves és 190 cm:) (Én meg 30 és 180 cm, szóval a kicsilányom is helyes tőle:))))))


Ne aggódj a lányod miatt, ha ennyire normális neveled ilyen dolgokban is,. akkor semmi rossz élmény nem fogja érni akkor sem, ha esetleg korábban megjön neki mint a többségnek. Általánosban nálunk is volt egy lány, akinek harmadikban megjött, nagyon sajnáltuk, hogy milyen rossz neki, mert otthon csak azt hallottuk, hogy ez a nők büntetése, mekkora fájdalom, kínos. Közben meg a lány örült és boldog volt, hogy akkor hamarabb lehet anyuka:) (Nem lett olyan nagyon hamar anyuka aztán, de ez a szemlélet már akkor is tetszett:)

2010. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kizart hogy megjon neki. Szerintem 9-10 eves korban nem korai, mert mostansag sokkal hamarabb fejlodnek a gyerekek. De lehet valami hormonzavar is, lehet ha erdemes orvoshoz vinni.
2010. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem a férjem (45 éves) anyukája miatt még mindig azt mondja: bevágtam a kis ujjamat... Na de mi ebben nőttünk fel: kösd be magad, kicsim, óvatosan vezess és telefonálj, ha hazaértél...

Még régebben kérdezte a gyerek, hogy mitől fáj a hasam meg rohangálok vécére, és mivel mondtam neki, hogy vérzek, nem hagyhattam annyiban, és megmutattam neki, itt jön ki, ide rakod be, ennyi...

Utána meg rárajzoltam a hasamra filccel a méhet, petefészkestül, tüszőrepedés, minden, hogy vándorol, és hol jön ki, és teljesen megértette. Szóval ő nem fogja azt képzelni, hogy tesiórán vágta be, azért vérzik :)

2010. febr. 1. 09:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez a rajzolás nagyon jó ötlet, ezt használni fogom!


Nálam a "biztosan halálos beteg vagyok, ha már vér folyik belőle" volt és úgy is mentem haza, hogy "anya meg fogok halni". Anyukám meg csak mosolygott, bár jobb lett volna ha inkább korábban elmesél ezt-azt. Utólag azt mondta, hogy még nem gondolta volna, pedig 12 éves voltam.

2010. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!