Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Interneten hol tudom menézni,...

Interneten hol tudom menézni, hogy egy bizonyos gyógyszert csak szakorvos írhat fel vagy háziorvos is? Esetleg háziorvos, de csak szakorvosi javaslatra?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Minden gyogyszert felirhat a haziorvos is. A kulonbseg az araban lesz, ugyanis a szakorvos alltal felirt szer ara alacsonyabb - ugyanigy a szakorvosi javaslatra a haziorvos alltal felirt is.
2014. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem... Orvostanhallgató vagyok és háziorvostól tudom, hogy sok gyógyszer van, amit csak szakorvosi javaslatra írhat fel, illetve amit fel sem írhat ő, csak szakorvos. Ha előbbit javaslat nélkül írja fel, meg is büntetik érte.
2014. dec. 10. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es: ez nem igaz. Nekem pl. inzulinomat nem írhatja fel a háziorvos, csak akkor ha szakorvosi javaslatot viszek neki, amit évente újra kell íratni.
2014. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

GYEMSZI (OGYI) honlapon az adott gyógyszerre keresve a mellékelt alkalmazási előirat (SPC ikonra kattintva) végén szerepel.

Itt tudsz keresni:

[link]

2014. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!