Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tűfóbiám van és vérvételre...

Tűfóbiám van és vérvételre kell mennem de senki nem tud elkísérni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hát... nagyjából mindent leírtam. 4-szer ájultam el oltástól, a vérvétel rosszabb. Mit tegyek?

2014. dec. 14. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy hagyd ki, vagy tűrj, és bízz benne, hogy kibírod.


Előtte szólj, hogy nagyon nem szoktad bírni.


Amúgy.. küzdősportolsz? Ha boxolnál, valószínűleg jobban elviselnél egy tűszúrást, hiszen komolyabb ütésekhez lennél szokva. Légy racionális: csak egy tűszúrás, függetleníts el tőle, másra figyelj. Ne legyél ennyire materiális, tök mindegy mi van a testeddel.

Gondolj bele: a bőrödet és a véredet is sejtek alkotják (ezek találkoznak a tűvel).


A sejtjeidet molekulák, atomok alkotják. Az atomok gyakorlatilag üres térből állnak, annyi a valódi anyag bennük.. aránylag mint egy focipálya méretéhez képest egy szem cseresznye a pálya közepén. Ráadásul az az anyag is talán nem anyag, hanem energia valamilyen érdekes formában.


Tehát nagy részt a semmitől van fóbiád, nem érdekes? :)

2014. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenütt elérhető egy olyan szolgáltatás, aminek az a lényege, hogy házhoz megy a nővér vért venni. A háziorvosi rendelőben is lehet erről érdeklődni. Sokkal humánusabb megoldás, a tűfóbia okozta stressz nagy mértékben csökkenhet ily módon. A nővér aki ezt végzi, minden egyes esetben végtelenül kedves és barátságos! Kérdezd meg, van-e nálatok ilyen.
2014. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már érdeklődtem erről és nincs olyan aki házhoz jönne.

Nem sportolok semmit.

Betegségem van és ezért kell a vérvétel

17/L

2014. dec. 14. 20:46
 4/8 szamo77db ***** válasza:
Én is félek a szúrástól, ráadásul behíztam a vénáimat. De a laborasszisztens hölgyek olyan ügyesek, mindig sikerül vénát szúrniuk a karomon. Nem tart sokáig az egész. Ne nézz oda, egy kicsit fáj, de gyorsan vége. Esetleg kérd meg őket, hogy fekhess le, úgy vegyék le a vért.
2014. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Komolyan írtam, hogy keményedj meg kicsit, és szemléld a leírtak szerint a vérvételt. Nem fogod annyira zavartatni magad a testeddel történt dolgok miatt, ha elfogadod a leírást a fenti leírást a testedről. Legalábbis, remélem :)
2014. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is tűfóbiám van, de most voltam vérvételen és nem történt semmi rossz, nem néztem oda és kész, pár mp alatt megvolt a vérvétel és nem is fájt a szúrás.
2014. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szólj előre, hogy ez van.Nálunk ilyenkor rögtön a dönthető székre fektetnek, akkor kevesebb az esélye az ájulásnak.
2014. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem, de meg se éreztem. Gondolj másra, ha nem arra gondolsz nem is lehet érezni.
2015. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!