Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon erősen felfáztam, s...

Nagyon erősen felfáztam, s emiatt kb. negyed óránként erős vizelési ingerem van, de ami a legrosszabb a fájdalom közbe! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tudnátok vmi házi praktikát, ami nektek bevállt, vagy vénynélküli gyógyszert bármit csakhogy ne kelljen táppénzre mennem? Előre is köszönöm!
2010. febr. 3. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

attól még irathatsz fel a dokival antibiotikumot, hogy nem mész el táppénzre (jó lenne egy tenyésztést is csináltatni)

de probáld ki az urogin cseppeket, gyógynövényes boltba, patikában kapsz

meg persze a meleg fürdő, nagyon sok folyadék (citromos tea) ...

2010. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A tünetek enyhítésére nekem bejött az Urogin nevű vény nélkül kapható kanalas borzalmas izű készítmény. Illetve a tőzegáfonya kapszula, meg rengeteg forró tea. Minél nagyobb mennyiséget pisilsz ki egyszerre, annál kevésbé fájdalmas. Próbálj ne azonnal elmenni wc-re, amint érzed az ingert, csak ha úgy érzed teli a hólyagod. Ha megoldható tényleg megállás nélkül igyál meleg folyadékot, mert az rendesen átmos.

Illetve még hasznos a cickafark teában való ücsörgés. Főzz egy nagyobb adag cickafark teát, szűrd át, hígítsd vízzel, öntsd lavórba és még melegen ülj bele 10 percre.

De ha nem múlik el pár napon belül, vagy ha véressé válik a vizeleted azonnal fordulj orvoshoz, mert az már hólyaghurut, amit sajnos csak antibiotikum gyógyít meg.

Jó egészséget!

2010. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
engedd meg a kágat vizzel szórj bele 1 kg.konyhasót és ülj bele 10 percre.nekem ez mindig segit
2010. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sokszor voltam felfázva, és egy-két napot mindig igénybe vett, hogy ezek a tünetek ne legyenek olyan erősek, hogy még ülni se tudjak.

Szóval: én kamillás forró fürdőt vettem naponta 2-3 alkalommal. Sok meleg teát ittam (a folyadék nagyon fontos!), kb 3 litert mert ez is segít a hasfájásban. Az áfonyalé és a vörös bogyós gyümölcsök leve nagyon jó felfázásra, mert nagyobb a C-vitamin -és savtartalmuk és ez segít helyre billenteni a hugyhólyag Ph-ját. Egyél sok gyümölcsöt (narancs, citromos víz, ananász, aminek nagy a C-vitamin tartalma) és kerüld a cukrot legalább egy hétig, helyette lehet méz, de abból sem sok. (a cukor jó melegágya a fertőzéseknek)

Hirtelen ennyi jut eszembe. Nekem a legnagyobb felfázásból is sikerült ezekkel 3 nap alatt elég jól kigyógyulnom.

Ja, és fokozottan figyelj az öltözködésre, védd a fenekedtől-kb mellkasig magad minden hidegtől!!!

Ha nagyon fáj a hasad tehetsz rá melegítőpárnát vagy melegvizes palackot, ez gyorsan enyhíti a fájdalmat.

Gyors gyógyulást!

2010. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már próbáltam, a vény nélküli cuccok sz*rt se érnek, ha tényleg nagyon fel vagy fázva. Ez bakteriális fertőzés, antibiotikum kell rá. Az 2-3 nap alatt helyrerak. Nem kell vele feküdni, semmi. Bár nekem egész nap wcre kellett járnom, ezért inkább otthon maradtam, mert nem bírtam volna végigülni egy eladást.
2010. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: cickafarkfű nekem is bevált, nemcsak üldögélni benne, de teának inni is (édesitővel, citrommal annyira nem borzalmas)
2010. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előadást
2010. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat mindegyikőtöknek!Mindenképp beszerzek a patikába valamit...még ma!
2010. febr. 3. 10:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos vettem olyan Urogin cseppket tegnap,amit páran itt javasoltatok meg kamillát is ülőfürdőnek! Már csak várom h jobban legyek!
2010. febr. 4. 12:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Kiemeltem a kérdést...csak szért mert ma kórházba kerültem!Nem hatott semmi...s vesemedence-gyulladásom lett!sztem jobb ezt tényleg nem elhúzni!:( Nagyon fájdalmas...
2010. febr. 6. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!