Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális a vérnyomásom?

Normális a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
1 hónapja végre elszántam magam hogy orvoshoz menjek a 160/100 as alap vérnyomásommal.Enigramol 5mg/5mg gyógyszert írt fel a doki.Van amikor így is 140/80 felett van a vérnyomásom,de 140 alatt ritkán van csak.Ez normális vagy szükséges lesz erősebb gyógyszer?Vagy csak ez a trendi hogy nem egyből csinálnak 160-as ból 130-ast? Ja 33 éves vagyok 174cm magas és 84 kg
2014. dec. 27. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer ez az Enigramol? Rákerestem, de semmilyen találatot nem ad ki a google, ez furcsa. Egyébként a magas vérnyomáson segítene, ha fogynál egy kicsit, a magasságodhoz sok a súlyod. Egy hónap alatt már be kellett volna állnia a vérnyomásnak, ha 140 felett van, vissza kellene menned, terápiát kell valószínűleg módosítani.
2014. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaaaaaj elírtam Egiramlon 5mg/5mg

Sajna igen le kellene dobni egy 10 kg körül...de sajna 80 alá nem megy ,s munkámból kifolyólag a célzott sport apszolut kilőve,(napi szinten minimum 12-14 óra megy el a mukára s utána már kinek van energiája és kedve bármihez is)

2014. dec. 27. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az orvos jelenlétében mérik meg a vérnyomásodat az nem jó, otthon szoktad magadnak mérni? Nagyon fontos lenne. Én például úgy működök, hogy ha orvos méri a vérnyomásom akkor 160 alatt soha nem áll meg, már kivizsgálásra akartak küldeni meg bika erős gyógyszereket felírni, pedig, ha otthon mérjük sose megy 120 felé. Bele is van írva a kartonomba, hogy "fehér-köpeny szindrómám" van.

Szerintem vegyél egy mérőt, nem drága, és jó ha van otthon, az orvostól pedig kérj egy 24 órás mérést. Akkor megláthatod, hogy valóban nem használ-e a gyógyszer.

2014. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze itthon mérem folyamatosan.Naponta kb 3-4 szer amikor épp elfekszem vagy eszembe jut s van rá időm!Volt rajtam 24 órás utána írta fel a gyógyszert mert alvás alatt is 150 körül mozgott.
2014. dec. 27. 11:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és valamit használ mert hál istennek azóta nem mértem 180-190 körülit,mert annak előtte elég gyakori volt az is...Meg jobban is érzem magam,nem vagyok már annyira idegbeteg sem ,nyugottabb lettem
2014. dec. 27. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza, jó, hogy már nem 180-190, de a 140-150 sem kielégítő még. Ha folyamatosan 130 körül mozog, az már elfogadható. Ha a sport nem játszik, akkor próbáld meg a diétát.
2014. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Édesapámnak is magas a vérnyomása, szed gyógyszert, közben kipróbálta a fokhagymás-citromleves italt, azóta szerencsére nem kell annyi gyógyszert szednie.


Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak: Nem trendi az, hogy nem egyből viszik le a vérnyomásodat. Mert kitudja milyen rég óta van a nagyobb terhelés a szíveden, és ha azt drasztikusan csökkentik akkor több kárt okoznak vele, mint hasznot. Légy türelmes, ezt sajnos nem lehet siettetni, mert sérülhet valamid, és úgy már nehezebb javítani.

2014. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok.Köszönöm a rám szánt időt!!!
2014. dec. 27. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Az Egiramlonnál a második hatóanyag (Amlodipin) lassabban fejti ki hatását, akár 3 hét is lehet. Mindenképp menj majd vissza az orvoshoz, lehet, hogy emelni fogja az adagot (A gyógyszerből van 10/5, 5/10 és 10/10-es is). Az ilyen magas vérnyomást fokozatosan szokták levinni.
2015. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!