Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borderline lehet, vagy mi?...

Borderline lehet, vagy mi? Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, és már kb 6-7 éve kíséri mindennapjaimat egy biznyos állapot, amit nagyon nehezen tudnék leírni. de megpróbálom. elsőként még annyit, hogy ugyanilyen állapot 10-12 évesen is előjött bennem, amikor fociztam haverokkal, és valószínűleg elfáradtam. Szóval. Elsőnek, az imént leírt alkalommal jött elő, egy olyan érzés, amit azokután, hogy már voltam részeg, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani... legalábbis én így szoktam megélni. Leginkább azzal tudnám jellemezni, hogy olyan, mintha nem lennék ott, ahol épp vagyok, mintha egy álomban lennék. tudatában vagyok annak, hogy ott vagyok, az érzés viszont mindmáig elkísér. Koncentrációs zavaraim vannak, gyakorta enyhe depresszió is van mellette, de ez kamaszkori depi, és még én sem veszem komolyan, mert annyira azért erősnek érzem magam, hogy azt legyűrjem. Tehát, mintha álmodnék folyamatosan, alig tudok koncentrálni, mostanában még feledékenyebb is vagyok, és olyan dolgok, amik másoknak seperc alatt leesnek, valamikor perckkel, órákkal, sőt előfordult, hogy napokkal később döbbentem rá... úgy írnám le magam, mint egy elbutulás útján haladó egyén. de most nem is ez a lényeg. szeretném tudni, hogy valaki érez-e hasonlóképp, és tudna-e tanácsot adni.

2015. jan. 2. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
a borderline-nál lehetnek ezek kísérő tünetek, de nem ez a betegség lényege egyáltalán. ezt az állaptoto, amit leírtál deperszonalizációnak hívják, velem is többször előfordult már és tényleg nagyon fura, negatív értelemben.
2015. jan. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem borderline, valóban. Én borderline vagyok, nekem is szokott lenni, ami neked, de nem ilyen markáns és erős és mellette még sok tünet van. Diagnosztizáltak már skizofréniával is... Tiszta abszurd volt...
2015. jan. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és szerintetek mit kéne tennem? hülye vagyok, hogy már 7 éve van ez a dolog, és nem mentem el vele dokihoz tudom, de reménykedtem, hogy egyszer elmúlik.
2015. jan. 2. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a kérdésed,keress fel egy pszichiátert.
2015. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem olyankor kiugrik a vérnyomásod. Jó lenne, ha pont akkor meg tudnák mérni.
2015. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy nincs olyan, hogy "olyankor", mert mindig ezt érzem. csak valamikor erősebben, mint most, mivel beteg vagyok... fáradtan mégerősebb... mint aki akármelyik pillanatban eltudna aludni...
2015. jan. 3. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!