Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni egy tüdőműtétnél? Csak az orvosnak kell? osztályvezető operál.

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 12:12
1 2
 1/11 anonim válasza:

miért adsz te pénzt az orvosnak??


talán nem kap fizetést??

2015. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

miért kell ezt a sok pénzt eldobni magadtól? nincsen hová költeni?


az meg, h az orvosok alul vannak fizetve, oké sajnálom én is h nem tudnak megélni, de az a kormány hibája, és nem az embereké!!


én sem adok senkinek, és hiába várja, nem érdekel



amúgy ha szakmailag és emberileg is korrekt volt, akkor el sem szabadna várnia h pénzt adjon neki vki


ha pedig gonoszkodnak vagy rosszul kezelnek, akkor be kell őket fenyíteni beperléssel, és bejelentéssel, h rosszul végzik a munkájukat

2015. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Na figyeljetek!


Az anyukám is orvos, és tényleg alacsony a fizetése. De hogyha minden páciense ad neki csak 1000 Ft-ot hálapénzként, akkor máris sokkal többet keres. Szerintem adj pénzt az orvosnak. Aszisztens(ek)nek nem kell. Max. 15e-t.


Remélem segítettem a válaszommal.

2015. jan. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Az hogy az orvosok alul vannak fizetve az a kormány hibája nem a tied. Stadionbòl kéne kevesebb, több milliárd megy el rá szinte feleslegesen.

Én külföldön élek buszsoför vagyok (se itt se otthon nem vagyunk tùlfizetve) de még itt sem és otthon sem adnak az utasok hálapénzt leszállásnál, pedig az életük a kezemben van!

2015. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Diafram válasza:
Azert az elso kettőnek...nem csak a stílusa, hanem a gondolkodása is furcsa...taxisofőrnek, pincérnek is adunk borravalót, hálánk jeléül hogy jol szolgálnak ki. Akkor miert is lenne a kérdező hülye, hogy esetleg hálapénzt adna az orvosnak, aki esetleg sokkal de sokkal nagyobb dolgot tett?! Igazából szíved joga mennyit adsz, attól fugg hogy milyenek voltak, kedvesek, precízek stb. Egy magánorvosnál egyszer voltam, sima vizsgálat, 5000 Ft az orvosnak, 1000 az asszisztensnek :)
2015. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Keito válasza:

Hálapénz csak olyan minőségű embernek jár, aki azt semmilyen körülmények között sem fogadja el, tehát a fenti megállapítás viszonyában hálapénzt kizárólag érdemtelen emberek kapnak, noha egy érdemtelen embernek semmilyen körülmények között sem tartozhatunk hálával...

Ha a szóban forgó ember történetesen orvos, akkor az emberi minőségétől függetlenül a hivatása kötelezi, teát a hálapénz adása már két okból indokolatlan

2015. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

# 2 vagyok


én nem szoktam borravalót adni a fodrásznál, sőt, ő az aki nem kér!! vajon miért? :)


és amúgy is, hányan nem kapnak borravalót akik nincsenek jól megfizetve: takarítónők, segédmunkások, gondnokok, beosztottak, stb...


de mindegy is

2015. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

csak az a szomorú, h ez így terjedt el, h ez így alakult ki

ostoba szokás és megszokás és az orvosok részéről meg elvárás!


szégyen! csak az egészségügyet égeti le ez az egész!



nekem is voltak műtéteim, és én sem adtam pénzt az orvosnak, pedig egy nagyon jó és rendes fiatal orvos műtött meg

igaz, írtam egy szép pozitiív értékelést az orvosi honlapon róla, sztem ez elegendő volt,

2015. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Daganat műtétről van szó.... mi 50 ezer ft-ra gondoltunk...
2015. jan. 4. 15:07
 10/11 anonim válasza:

Ha nem terheli meg a pénztárcátokat, szerintem annyit nyugodtan adhatsz.:)


A többieknek: pl. a takarítónőnek nem kell elvégezni azt a 8 évet egyetemen, mint az orvosoknak. És egyébként is, ha egy kicsit koszos marad a padló, azt mindenki túléli.

2015. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!