Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a hasammal?

Mit tehetnék a hasammal?

Figyelt kérdés

Az iskolában viccelődnek a hasamról.

13 éves, 159cm és 59 killó vagyok. Fiú

-A hasam elég nagy, ezért sokat csúfolnak, és arról viccelődnek, hogy terhes vagyok.

Tényleg úgy nézek ki: -gömbülyű, de ha behuzom, akkor is hatalmas, bár akkor látható a kövérség.

-Ülve nem hurkásodik, mint másnak, inkább kifelé kezd gömbölyödni, és feszit belülről.

Eléggé olyan, mintha fel lennék fújva, de nem vagxok.

Bár, ha ez számit több mint 10 naponta ülök vécére, ezért gyakran adok magamnak beöntést, iskola elött, és egész nap -6 óra- bennem van a viz.



A válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 5. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy kövér, csak az emésztéseddel vannak gondok. 10 nap széklet nélkül, az hosszú idő, azért is fújódol fel. Menjél orvoshoz!
2010. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de felvagy puffadva. ha 10 napig nem székelsz, ez logikus. menj orvoshoz, ő fog tudni segíteni neked.
2010. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rendben!

Amúgy nem baj a sok beöntés?

-mert attól is feszülhet a hasam, ha sok benne a folyadék, ráadásul az is hozzátesz a mértehez. Nem?

...ha beöntést adok, akkor mégnagyobb a hasam, főleg mert akár 4 liter vizet is tudok betölteni.

2010. febr. 5. 13:26
 4/9 A kérdező kommentje:

...amúg meg elég duci vagyok a bmi szerint :)

...ja, és az 59 kiló t tegnapelőtt mértem:

-most tele vagyok, ráadásul a belem is tele van, + a beöntés= 74 kiló.

...ami már elég szép súly.

...hasra fekve tornázni meg lehetetlen, ha nem is a puffadás miatt, hanem, mert földig lóg a hasam, és az ciki.

+még a gyomrom is nagy, mert több mint 1 kiló s.krumpli, és bigmac után megiszok 1 liter kólát, és még otthon 2 liter nesteát ... és estére a hűtőt felzabálva sem vagyok tele.

2010. febr. 5. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen életmódot kell váltanod! Mozogj rendszeresen, válassz valami neked tetsző sportot, az az önbizalmadat is növelné és barátokat is szereznél.

Felejtsd el a megterhelő, nehezen emészthető ételeket, helyette keress rostokban gazdag ételeket. Minden nap egyél meg - mondjuk uzsonnára - 1 doboz joghurtot (keverhetsz bele 1 teáskanál búzakorpát, eleinte rettenetesnek fogod érezni, aztán megszokod :=) ), legalább 1 adag gyümölcsöt, 1 adag zöldséget, salátát. Kérd meg anyukádat, hogy segítsen neked az új étrend kialakításában. Igyál sok-sok folyadékot (teát, vizet). Naponta 1-2 evőkanál szilvalekvárt vagy 5-6 szem aszalt szilvát, sárgabarackot is bekaphatsz, az is segíti az emésztést.

Eleinte még hasznos lehet egy enyhe hashajtó, amit patikában, recept nélkül tudsz venni. Minden nap, azonos időben próbálj meg kakilni, és ne rohanj, olyan időpontot válassz, amikor gond nélkül üldögélhetsz egy kicsit a wc-n.

Ha ezeket a tanácsokat követed, meglátod, hamarosan megoldódik a pocak és a székletproblémád is!

2010. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 5. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

13:36 vagyok. Azért ne ess pánikba, nem kell mostantól nyúlként élned és salátalevelet ropogtatnod, csak a megszokott ételek mellé iktasd be ezeket is!

Azért 1 kg sültkrumplitól én már meghalnék :=), ezeket a mennyiségeket feltétlenül csökkentened kell, mert túlterheled az emésztőrendszeredet. Ne aggódj, csak 1-2 napig lesz némi éhségérzeted, amíg a gyomrod visszaáll az eredeti méretére (jó, ég! 1 kg sültkrumpli egetverő mennyiség!) azt pedig némi gyümölccsel leküzdheted. Hajrá!

2010. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jesszus beöntést? :O magadnak? :O 4liter víz?:O:O minek??
2010. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
édeske te mindig ilyeneket eszel? nem azzal van a baj, hogy mennyit esze és iszol, hanem, hogy MIT? kicsike, tisztában vagy vele? colával mossák ki a mentős autot, nembeszélve a többi ételröl! és minek neked 13 évesen minden reggel beöntés? RÁADÁSUL EGÉSZNAP BENNED VAN.....és akkor még csodálkozol ezekután édeském, h mit mondanak az oszttársaid
2010. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!