Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem rossz, hogy ha orvosokról...

Nem rossz, hogy ha orvosokról beszélünk akkor a hálapénz jut az eszünkbe?

Figyelt kérdés
Műtèt után azon gondolkozunk mennyit kell fizetni. Ès nem tudjuk elkèpzelni hogy pènz nèlkül is szóba áll az orvos a beteggel. Pedig sokkal többet keresnek mint az átlag ember. Egy minimálbèrből èlő hogy fizessen az orvosnak? Mennyi ami nem túl kevès? Mert ugye az is gáz ha kevès a hálapènz. Szörnyű ez a világ. Lèteznek olyan orvosok akik nem a pènzt várják?

2015. jan. 6. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Léteznek, volt aki nem fogadott el semmit. Ha nem te kéred fel az orvost műtétre, akkor nem kell adni.
2015. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem speciel nem a hálapénz jut először eszembe, mikor az orvosokra gondolok.

Sokszor csak a betegek találják ki, hogy ha nem adnak, akkor az orvos majd biztos szánt szándékkal megnyomorítja vagy megöli, jobb esetben csak nem foglalkozik vele.

De most komolyan...aki tényleg ilyen, és ahhoz is "hálapénzt" vár, hogy rád nézzen, az szerinted milyen ellátást fog nyújtani, ha fizetsz?

Egy normális, szakmájához értő orvos valószínűleg pénz nélkül is segít, nem gondolod?


"Pedig sokkal többet keresnek mint az átlag ember. "

Ez nem igaz. Az átlag fizu Magyarországon azt hiszem 167 ezer forint körül van (nettó), ettől bizony kevesebbet keres egy kórházban dolgozó orvos.

Magánrendelés más tészta, de ott ugye nem is várnak hálapénzt, csak a megszabott árat.


Egyébként pedig az általad befizetett TB járulék azt fedezné, hogy ha valami bajod van, akkor a területileg illetékes kórházban valaki, aki éppen akkor ott van ellásson, megműtsön.

Nem pedig az, hogy a te általad választott orvos a szabadidejében bemenjen a munkaidején túl, és veled foglalkozzon. Ha plusz szolgáltatást vársz, akkor bizony illik meghálálni. De még az sem kötelező...

2015. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Szörnyű ez a világ."


Te sokkal szörnyűbb vagy mint a világ, amiért képes voltál a "leszbikus"-t beírni kulcsszónak a kérdésedhez, totál irreleváns módon.


"Nem rossz, hogy ha orvosokról beszèlünk akkor a hálapènz jut az eszünkbe?"


Nekem például egy csomó minden előbb jut eszembe az orvosokról, mint a hálapénz.

A hálapénzről csak a bunkó prolik képzelik azt, hogy adni kell, egyébként a világon semmi értelme, utólag főleg. Majdnem mindig pont ugyanolyan ellátást kapsz hálapénz nélkül is, mint azzal. A legtöbben egyáltalán nem is várják el.


"Pedig sokkal többet keresnek mint az átlag ember."


Látod, milyen ostoba vagy, hogy ilyen hülyeségeket képzelsz?


Egyszer fizettem orvosnak állami kórházban, de ott előre megállapodtunk róla, és olyan beavatkozás volt, amit a TB nem finanszíroz: orrplasztikát csináltattam. A doki felajánlotta az állami és a magánkórházat egyaránt, mint helyszínt, és én az államit választottam (ugyanolyan színvonalú műtétet kaptam, csak a környezet volt kicsit lepukkantabb, meg a nővérkének nem volt olyan széles a mosolya, de ezek a külsőségek pont nem érdekeltek). Nyilván az állami kórházas verzióhoz egy kisebb árcédula társult. Előre közölte az összeget, előre kifizettem, megműtött, örvendeztem.

2015. jan. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az a leszbikus címszó? xd


Hallottam olyat, hogy egy nőnek kifordult a méhe és már alig tudott ülni meg minden.. és az orvos mondta neki, hogy vagy kifizet 150.000-ret és holnap megműti vagy 6 hónap múlva mehet csak, mert akkor lesz hely.

Na, ez rohadt nagy szégyen!

2015. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak beìrtam szavakat cìmszónak ami rögtön eszembe jutott, ès valami leszbikus kèrdèst olvastam ami benne maradt a fejembe. Nem tudom mennyit keres egy orvos csak gondoltam többet mint egy tanár vagy egy ápoló. Viszont ha ijen keveset keres egy orvos akkor mennyit kell neki adni? 10-20 ezret? Mert hallottam ojat hogy valaki azt mondta ennyi pènzre hogy van kávèpènze ès nem fogadta el. Azèrt az is gáz. Meg akkor mèrt van ez az eszme a köztudatba? Amúgy meg nem valószìnű hogy szabadidejükbe műtenek az orvosok. Különben nem kène várni annyit egy műtètre.
2015. jan. 10. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csak beìrtam szavakat cìmszónak ami rögtön eszembe jutott"


Nagyon okosan tetted, bmeg... -.-

Végül is azért van ott a "kulcsszavak" mező, hogy olyan szavakat írjál bele, ami éppen eszedbe jut. Barom. (<--ez az utolsó szó csak éppen eszembe jutott. Rólad asszociáltam rá.)


"Viszont ha ijen keveset keres egy orvos akkor mennyit kell neki adni? 10-20 ezret?"


Semennyit nem KELL neki adni, érted?


"Meg akkor mèrt van ez az eszme a köztudatba?"


Mert az emberek hülyék.

Az Jóisten-eszme például még jobban a köztudatban van, pedig az még sokkal nagyobb marhaság.


"nem valószìnű hogy szabadidejükbe műtenek az orvosok"


A munkaidejükben műtenek. Mert az a munkájuk, és nem a hobbijuk.


Még valami hasonlóan értelmes kérdés?

2015. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönönöm a válaszokat! Tènyleg buta vagyok, ès sok mindent nem tudok de igyekszem fejlődni, okosodni.
2015. jan. 13. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!