Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jár a táppénz hétvégére?

Jár a táppénz hétvégére?

Figyelt kérdés
Kórházban dolgozok, folyamatos munkarendben. Az orvos kiírt táppénzre szombat, vasárnapra, mert akkor dolgoznék, viszont a főnővér azt mondta, hogy hétvégén nem jár táppénz. Ez igaz? Bedolgoztathatja velem ezt a 2 napot?
2015. jan. 16. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Rövid táppénzre nem jár, csak hosszúnál (mondjuk 1 év) tartoznak bele a hétvégék is.
2015. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is folyamatosba dolgozok kórházba és engem is kiírtak 2 napra amibe egy vasárnapi és egy hétfői napom esett bele és a vasárnapom nekem sem fizették ki. De mivel nálunk ha valaki táppénzre vagy simán szabira ment annak ezt le kellett dolgoznia hogy aki helyette volt az akkor pihenő napja legyen, mivel nálunk annyira gáz a helyzet hogy túlóra csak a legvégső esetben lehet amiért kapunk plusz pénzt, de lehetőleg ha valakinek gondja van azt pihenőnappal oldjuk meg hogy valaki megy mondjuk valaki helyet 4 napot azt utána megkapja 4 nap pihenőnek. Magán cégeknél meg vállalatoknál az ottani munkáltató dönti el mi legyen, mert azokra sem vonatkozik a hétvégi táppénz, de ott amikor dolgoztam egy cégnél ugyanígy folyamatosan ott némi adminisztrációs trükkel oldották meg hogy megkapjam a szokásos bérem.
2015. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem jól tudja, táppénz minden naptári napra jár. Te viszont még betegszabadságon leszel. A betegszabadság munkanapokra jár, tehát ha te dolgozol hétvégén is, akkor arra is. (a pihenőnapodon nem)
2015. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :) Csak hogy képbe legyek, hogy mit lehet és mit nem, ha esetleg le akarják dolgoztatni azt a 2 napot.
2015. jan. 16. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkanapra jár!

Mivel a hétvége a beosztás szerinti munkanapod, ezért JÁR.

Az orvosod kiírt táppénzre, ő pontosan tudja, hogy jár.

Ne hagyd magad!

2023. máj. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!