Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hajnal 6 óta...

Mit tegyek? Hajnal 6 óta hasmenésem van, mintha csapból öntenék a vizet, és hányinger, hányás. Az orvos szerint vírus, és ki kell pihenni, de nem marad me bennem a folyadék és szédülök. Félek a kiszáradástól.

Figyelt kérdés
hányás már csak nagyon ritkán, de a hsmenés az ot van. megittam 1.5 liter vizet reggel nagy nehezen,és most próbálom legyűrni a másik 1.5 litert. nagyon remélem hogy marad bennem vmi folyadék, mert évekkel ezelőtt volt már hasonló, és majdnem leálltak a veséim, mert annyira kiszáradtam. mondjuk akkor 3-4 napig folyamatos hányás hasmenés volt, szalmonellával, és csak a végén kerültem kórházba.... mit tegyek? nagyon félek h megint ez lesz, és nem akarok meghalni. a legjobb lenne ha valahogy kaphatnék vénásan vizet....
2015. jan. 17. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet salmonellás vagy,
2015. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
k.urva sokat segítettél.
2015. jan. 17. 21:51
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Kortyonként igyál hűtő hideg vizet. ha egyszerre sokat iszol, nagyobb eséllyel jön vissza. Fontos, hogy hideg legyen, az enyhíti a hányingert! Szintén kihűlt teába egy pici só, és cukor kell, ez segít pótolni szervezet hiányait, amit elvesztettél a hányás-hasmenéssel. Fontos lenne pl. Normolyit, vagy valamilyen elektrolit pótló por, patikában kapható, ez pótolja az elvesztett sót, elektrolitot, stb. addig marad a sós, cukros tea... A lényeg, hogy igyál, igyál, nem baj, ha kijön, igyál. Szűrt almalé is jó, egyszer orvos mondta, hogy cukor kell a víz felszívódáshoz. Szóval kitartás, és ha nagyon-nagyon rosszul vagy, akkor simán ügyelet, és kapsz infúziót.
2015. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A vizet próbáld meg lassanként és egyszerre keveset inni! Pld. fél óránként egy, másfél dl kortyolgatva, ne hirtelen!

Holnap pedig jó lenne egy kis nem zsíros, enyhe csirkehúslevest kanalazgatnod. Tea, víz, húsleves felváltva, nem terhelve túl a gyomrod.. ha ezek már nem jönnek ki hamar, akkor jön a keksz, tea... főtt krumpli simán magában... Jobbulást!

2015. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, és próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj! A 3 éves kisfiamnak egy hétig egyfolytában ment a hasa, és csak akkor kezdett kiszáradni, pedig a gyerekek sokkal hamarabb kiszáradnak, szóval nem lesz semmi gond!
2015. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt írnak egy-két infót, remélem, hasznos:


[link]

2015. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! az ügyelettől azért is viszolygok mert amikor volt egy hasnyál mirigy gyulladásom, simán rám mondták hogy semmi bajom, ordibált velem a doki hogy ne hívjam ki őket feleslegesen. másnap már toltak a műtőbe elzáródott epehólyaggal... de ha nincs más tenni akkor bemegyek a sürgősségire akár. szerintetek ezzel be kell feküdni? ha adnak folyadékot vénásan?persze ez a legrosszabb lehetőség, de ha minden szál szakad?
2015. jan. 17. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Én elmennék a gyógyszertárba és vennék széntablettát. Abból egyszerre 10 db-ot kell bevenni, kevesebb nem elég, mert nem használ, ezt a gyógyszertáros is megmondja, ha esetleg az sem használ akkor kicsit erősebb hasfogó szükséges, de mielőtt olyant kérsz próbáld ki a szenet, az a legtermészetesebb.


Nem értem a dokid miért nem adott hasfogót.


Ha pedig nagyon nem akar elmúlni nyugodtan menj el az ügyeletre ott kapsz egy injekciót, és utána rendbe jössz. Nálam legalábbis így szokott lenni, nem tudom mit adnak ilyenkor, de azt hiszem az nem gyógyszer, vagyis mintha egyszer mondták volna, hogy az mi, úgy emlékszem a káliumot pótolja és az segít.

2015. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig felnőtt is igen hamar ki tud száradni, én múltkor 1 napig nem tudtam se enni, se inni. Kórházban infuzióra kötöttek, mert baromira kiszáradtam. Nem vagyunk egyformák.
2015. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletre mész hasmenéssel, akkor nagy valószínűleg a László kárházba utalnak, de ne félj, ha nem akarsz nem kell bemenni. Ha már nagyon rosszul van az ember akkor pedig örül a lehetőségnek, viccen kívül...
2015. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!