Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolai védőnő kötelezhet...

Iskolai védőnő kötelezhet erre? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
1 hónapja az iskolában volt vizsgálat. Megnézték a súlyunkat és hány centi magasak vagyunk..stb. Rutin vizsgálat volt és ebbe a gerinc vizsgálat (vagy, hogy fejezzem ki magamat) is beletartozik. Azt mondta a védőnő, hogy tudok e menni úszásra? (8.os vagyok) Mondtam, hogy "hát az nem olyan biztos." erre azt mondta azért felír. Járok rendes testnevelésre és gerincferdülés miatt kéne gyógyúszásra is. Nem csak nem szeretnék (nagyon nem), de elkezdtem edzeni suli mellett és most jönnek a szóbelik, amikhez Pestre kellesz utaznom párszor. Se időm, se kedvem nincsen az úszáshoz. Lehet valami baj, ha nem megyek? Ezért megbukhatok? Kötelezhet ilyenre az iskolai védőnő? Ráadásul szüleim sem támogatják, hogy járjak úszni, mert minden este hulla fáradtan dőlők be az ágyba és hajnali 3-kor kelek.:/ Sokszor ájulás közelben vagyok. Tényleg a gerincemmel van egy kis gond, de amúgy se túl súlyom se semmim sincsen. Persze kifogást lehet keresni, de kérlek normális válaszokat adjatok. Nagyon túlaggódom a dolgot? köszönöm a válaszokat előre is.:D

2015. jan. 19. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
semmilyen hátrányod az iskolában nem származik abból, ha nem mész el, a védőnő csak jót akart neked, mert úszással szépen lehet erősíteni a gerinc melletti izmokat, ami egy gerincbetegnek, bármennyire is enyhe dologról van szó, nem ártana :) szóval nyugi semmi nem lesz belőle ha nem mész el, de ha egyszer lesz időd, nem ártana úszni járni :)
2015. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:D Sokat segítettél:)
2015. jan. 19. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Én viszont elkeseritelek,ha már azt mondtad tudsz úszni,akkor kell is járni .Köv,eset volt a suliban .

A védőnő gerincferdülést állapitott meg a 6.kos lánynál.

Gyógytornára küldte ,ami 0.orában a suliban volt.A tanuló rendszeresen tornázott órákon,sőt népi táncra is járt .

A szülője elvitte szakorvoshoz,és ő is ezt mondta .

Nem volt mit tenni ,járt,gyógytornára is,és még felmentést sem kaptt tornából .

2015. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Az iskolai tornán figyelembe kell venni,a gerincbetegséget,és csak ennek megfelelő gyakorlatokat végezhetsz.Ha nem veszel részt úszáson,mert hogy ezt javasolták,akkor igazolatlan jár érte,és még meg is lehet bukni.Az igazolatlanok után felszólitják a szülődet,a mulasztásokért,még büntetés is jár érte.Legrosszabb esetben a családi pótlék megvonása .

Pont most kérdeztem a gyerek szűlőjét ez ügyben .

3 voltam

2015. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%
Semmi következménye nem lesz, hogy nem mész úszni.( max. Annyi hogy nem javul a gerinced). Ez csak egy védőnői tanács hogy úsznod kellene, nem kötelez rá.
2015. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!