Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kötelezhet rá a gyerekorvos...

Kötelezhet rá a gyerekorvos vagy a védőnő, hogy vegyünk mérleget? Nem szeretnék, nem akarok még azon is parázni, hogy mennyit evett. (Nyilván ha valami nagyon indokolja, akkor elmegy a férjem és vesz egyet. )

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy kötelezhet! Azért van a védőbe és a rendelőben is mérleg hogy ott mérjék amikor menni kell tanácsadásra.
2010. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kötelezhet. A védőnő aztán semmire!


Saját tapasztalat: ha alacsony súlyú (esetleg koraszülött) baba érkezik, akkor jó ha van egy mérleg, de azzal is csak maximum naponta 1x érdemes mérni, és azt is egy-két hétig, mire látszik, hogy a baba "egyenesbe jött".

Venni nem muszáj, ha nincs kitől kölcsönkérni (ismerőstől), akkor lehet kölcsönözni is. Na ebben kell segítenie a védőnőnek.


Ha pedig szép egészséges súlyú jól szopizó baba van, akkor elég annyiszor mérni, ahányszor bementek a védőnőhöz a rendelőbe.


Jó babavárást, szép szülést!

2010. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet rá! Nem kis összeg, a zsebedben meg nem turkálhatnak... Ha valami gond lenne és szükséges a napi többszöri mérés, a védőnőnek kötelessége egy mérleget kölcsönözni.
2010. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, szép is lenne... nálunk úgy van, hogy mikor hazajövünk a kórházból, másnap jön ki hozzánk a védőnő, és akkor néhány napra itt hagyja a mérleget. 3. gyereknél én már csak napi egyszer tettem rá, de az elsőnél mániákusan méregettem szegényt... nagyon rossz volt...
2010. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet rá. Lehet kölcsönözni is. Szerintem max 1hónapig használod, ha tudni akarod, hány grammokat eszik.

Mi innen kölcsönöztük, mert a 4d ultrahanghoz adták oda 3 hónapra ingyen:


[link]

2010. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első 3 hónapban kölcsönöztük a védőnőtől 1.000 ft/hónap. Nem hízott a lányunk, ezért kellett látnunk, mennyit eszik.

Nem kötelezhet rá.

2010. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mostmár az az álláspont (legalábbis akikkel én beszéltem dokik, védőnők), hogy nem kell méregetni folyton, mert csak idegeskedik az ember. a havi 1 mérés a rendelőben elég. ha meg valami gond van, akkor úgyis méregeti az ember.


(amúgy én kaptam egyet kölcsön, az első 6 hétben méregettem, mert így jobban értettem, hogy miért alszik olyan nagyot, miért nyűgösebb... de biztos sokaknak jobb, ha nem mérik.)

2010. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kötelezni nem kötelezhet! sőt! minket mindenki le akart beszélni, hogy vegyünk, de nagyon szerettem, hogy van! nem méricskéltem minden kajálásnál, én azt marhaságnak tartom, de hetente egyszer nagy büszkén rápakoltam a lányomat és örültünk, mint majom a farkának, hogy milyen szépen gyarapszik. :-)) szóval ha nem akarsz, akkor nem kell venned!
2010. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!