Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi alkalmassági...

Egészségügyi alkalmassági vizsgálaton mit néznek, vizsgálnak?

Figyelt kérdés

"A képzésbe csak az a tanuló vehető fel, aki az egészségügyi alkalmassági feltételeknek megfelel."

A választott középiskolám honlapján ez áll,arra a szakra amire én szeretnék.

Csak a szememmel van probléma (messzire nem látok) de hordok szemüveget,év elején kontaklencsét is hordhatok mondta az orvos szerint.:)

Ez hátrány lehet?

Ezért lehet nem vesznek fel,vagy valami?


2015. jan. 21. 19:18
 1/10 A kérdező kommentje:
év elejétől*
2015. jan. 21. 19:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen iskola.
2015. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egészségügyi.:)
2015. jan. 21. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Hasad tapogatja meg , látásvizsga,meghallgat ,meg tapogat.
2015. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Elküldhetnek laborba (vér, vizelet-vizsgálat), tüdőszűrésre is. A szemüveg nem akadály. Ne aggódj előre, fel fognak venni, ha a tanulmányi eredményed megfelelő.
2015. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Hát oda pl nem mindegy. Nekem volt epilepsziás illetve cukorbeteg kollégám is. Az epilepsziás már suliban sem engedték 12 órázni, illetve bizonyos helyekre nem mehetett gyakorlatra. A cukorbetegnél csak munkába álláskor derült ki, hogy baromira nem bírja a 12 órázást. Most van egy kollégám aki dialízisre jár, ő pl nem dolgozhat egyedül.

Egy csomó kizáró ok van.

2015. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Az én osztálytársam szemüveges volt és mielőtt osztálytársak lettünk volna egészségügyi iskolába járt, majd 2 év után elküldték, hogy a szeme miatt nem lehet ápolónő úgyhogy ezt az elején tisztázd le velük, hogy biztosan mehetsz-e.
2015. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha az iskola tájékoztatójában nincs külön kiemelve, hogy szemüvegest nem vesznek fel, akkor nem kizáró ok a szemüveg. A másik: az én ápolónő ismerőseimnek fele szemüveges. Szóval, egyáltalán nem biztos, hogy szemüveg miatt küldték el az iskolából. Csak erre fogja.
2015. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Ezt a szemüveges dolgot én se nagyon hiszem el. Én is rövidlátó vagyok és még nem rúgtak ki sehonnan, a suliból se küldtek el anno. Bár nekem nem olyan erős, volt olyan csoporttársam akinek 7 és 11-es szeme volt. Azóta is dolgoznak.
2015. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne higyjétek el. Köszönöm a lepontozást, attól még így volt.
2015. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!