Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha 17 évesen úgy...

Mit tegyek ha 17 évesen úgy érzem, hogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és jó családból származok. Átlagos anyagi helyzet átlagos családi élet. Azt kell tudni rólam,hogy nagyon jó humorérzékkel vagyok megáldva és nagyon szeretem a barátaimat. Pozitív személyiségnek tartanak az emberek. Tudjátok,akinek sosincs semmi baja mindig boldog mindig nevetős és mindenből viccet űz. Akihez hozzávágják,hogy téged még soha sem láttalak sírni. Pedig az igazság az,hogy rengeteget sírok. Csak titkolom. Volt,hogy vagdostam magamat és volt,hogy titokban lógtam az iskolából.És jogos a kérdés.-Miért? Nos azért,mert tavaly új iskolába kerültem. elhamarkodott buta döntés volt. Azt hittem majd ott minden jobb lesz,de mégsem. Nagyon nehezen illeszkedtem be. Nem szereztem új barátokat. A régiekre másztam rá. De ők a távolság miatt folyamatosan kezdtek elfogyni, viszont maradt 3 akikkel olyan erős kapcsolatot sikerült kiharcolni,hogy szavakkal le se tudnám írni. De az a gond,hogy mivel nagyon szeretem őket félek,hogy elfogom őket veszíteni. Suli után mindig oda megyek a régi sulimhoz,hogy tudjak velük beszélni,minden szabad időmet velük töltöm,mert tudom,hogy ha nem teszem akkor elveszíthetemn őket. Minden pénzem rájuk költöm. Minden erőm rájuk pazarlom,de nem bánom,mert cserébe ők ott vannak velem bármikor és ugy érezhetem,hogy nem vagyok egyedül. Elég népszerű lány voltam az előző suliba. sok barátom volt a mostaniba meg 40%-ban egyedül vagyok. Ezért kezdtem el inni. Hogy tul legyek. Van még olyan ember aki minden nap ugy megy haza,hogy elmondja,hogy még egy nappal közelebb kerültem ahhoz,hogy vége legyen? Általában azt csinálom,hogy otthon összeöntök magamnak egy kis alkoholt. Kb fél liternyit és a suli elött egy utcával húzóra megiszom. Ennyitől csak becsiccsentek,mert nem erős piákat keverek össze. Mire beérek a suliba jó a kedvem és elfecsegem magam. Ilyenkor gyorsabban telik az óra a nap. Azon kapom magam,hogy hoppá vége is van? Na akkor indulás haza aztán holnap majd megint túlélem valahogyan. Visszaszámolok a naptáramba a szünetekig. Előre kitalálom, mikor logjak mikor hiányozzak melyik nap igyak és melyik nap ne,mivel féltem az egészségem. Sose voltam nagy piás. Bulikon ittam és kb 1 éve először. De mostmár ugy érzem nem tudok nélküle élni és szükségem van rá különben szomorú leszek az iskolában. Nem akarok sírórohamot kapni vagy bármi. Annyira jó érzés pia hatása alatt végre nyugodtan és magabiztosan bemenni az iskolába, amiből még hátra van háromnegyed év.

Biztos nem tűnök normálisnak pedig az vagyok. A tanulmányi eredményem is jó. Nem tudom mi van velem. Annyira nincsen magabiztosságom. Esetlen vagyok és szerencsétlen. Nem tudom mit kéne tennem. Nem akarok alkoholista lenni aki nem tud pia nélkül élni. De csak a sulihoz van szükségem rá. Bárhova megyek jó a kedvem csak oda fele jön rám az innom kell.



2015. jan. 27. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért nem hiszem,hogy senki nem érzi rajtad a pia szagot!A suliban se,otthon se.Senkinek nem tünik fel mit csinálsz?

Menj vissza a másik suliba ha annyira jó volt.Miért mentél át másikba?

2015. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza a regi iskoladba?? Lehet sokat kene utaznod de legalabb nem jatszanad meg magad a pia miatt...ennyit tudok segiteni
2015. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem veszik észre

És a másik suliba lehet jó volt a közösség viszont a tanárok és a szabályok már túl mentek 1-1 határon és egy barátnőmmel el határoztuk,hogy elmegyünk ,de úgy hozta a sors h más-más suliba kerültünk.

2015. jan. 27. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
"Elég népszerű lány voltam az előző suliba. sok barátom volt a mostaniba meg 40%-ban egyedül vagyok" És mi a francnak kellene neked mindig a középpontban lenni?Ezt a háromnegyed évet fél s eggel is "leülöd". Nem értem minek a pia.
2015. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, hogy minden reggel lehúzol fél liter kevert! piát és senki nem veszi észre, akkor sem ha nem erős. Tartós alkoholfogyasztás esetén az ember pórusaiból áramlik ki a szag és a gyomorból is vissza.
2015. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd ha délután alig várod, hogy hazaérj piálni, akkor kezdhetsz aggódni.
2015. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ha mindenap iszol akár mit...ami ami alkoholos...akkor annak számítasz.legyen "egy sör" egy feles.....2 feles,hetente leiszod magad.....a rendszeresség a lényeg....sajnos én is ilyen hibába estem mióta külföldön dolgozom,hogy ne volna este hogy ne igyak a kurwa sztresszes nap után meg valamit.Nem remeg a kezem,meg én sem azzal kezdem a napot,hogy elázom....de azért nem normális dolognak tartom én is.Sajnos,én is ezzel próbálom kompenzálni a dolgokat,amit ha így folytat az ember nem lehet tudni mi a vége.....csak én nem 17éves vagyok,hanem egy tizessel idősebb.
2015. febr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anna126 válasza:
Szerintem felesleges ebbe menekülnöd. mindenkinek vannak rohadt nehéz időszakai, én is most azt élem. Nekem is vannak mélypontok amikor ugy vagyok,hogy most elég feladom.. de aztán rájövök, hogy nem dobom el a jövőm és az életem, egyetlen egy kis botlás, rossz kedv, esetleg depresszió miatt. Hidd el,hogy el fog múlni, most összejött neked minden, ez van, el kell fogadnod. Kapaszkodj abba amid van, és ne azon járjon az eszed mid nincs! És ha beszélsz erről valakivel, akkor az olyan legyen aki nem fog elítélni. Ha a barátaidnak elmondod, biztos lehetsz benne,hogy sosem hagynak egyedül. Most is csak azért ilyenek, mert nem tudják mi a baj. csak légy erős, kérlek. Nyugodtan írhatsz nekem, ha szükséged van valamire, vagy inkább valakire.
2015. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!