Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömreszelés közben véletlen...

Körömreszelés közben véletlen felsértettem egy picit a körömágyamat. Be van gyulladva, és eléggé fáj. Szerintetek mi a legjobb házi gyógymód, ami gyorsan és kíméletesen csillapítja ezt a gyulladást?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
én körömvirágkrémet szoktam kenni rá, ha megsérül ott a bőr, 2-3 nap alatt rendbeteszi.
2015. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2015. jan. 28. 00:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Betadin és Tetran krém
2015. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Herakles válasza:

Így van, először fertőtleníteni kell. Naponta (akár kétszer is), a jód a legjobb rá.

Gyufaszálat belemártassz és a körömágyhoz érinted. A jód szét fog futni a köröm szélén. Utána canesten vagy nizoral krémmel kend. A körömágyban ugyanis számos kórokozó elsősorban gomba található. Azokat kell visszaszorítanod a sérülés gyógyulása érdekében.

2015. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!