Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmegy a hangom, pedig nem...

Elmegy a hangom, pedig nem vagyok beteg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Holnap egy fontos versenyen kell résztvennem,ahol beszélni kell. Az 1. felében egy prezentációt tartok,ami azt jelenti, hogy 5 percig folyamatosan szükség van a hangomra. Itthon kipróbáltam és kb 2 perc után teljesen elmegy a hangom, de nem vagyok beteg,nem fáj a torkom. Nem értem,hogy ez mitől lehet és, hogy mit tegyek ellene.
2015. jan. 28. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem izgulsz egy kicsit???-tudod ez sokszor pszichés is lehet.
2015. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De kicsit izgulok, mert nem tudom mire számítsak. Az a baj hogy a beszédnél koncentrálnom kell arra hogy hangos, értehtő legyen ráadásul németül kell az egészet mondanom. És mivel elmegy a hangom és csak úgy jön vissza ha megpróbálok köhögni,ezért teljesen elfelejtem a szöveget. Nem ismertek valami praktikát amivel legalább 5 percig tudok beszélni, bármi tea vagy cukorka?
2015. jan. 28. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Előtte: Ne beszélj. Gondoskodj a bőséges folyadékról.

Közvetlenül előtte: Igyál nyers tojást, ezzel megtarthatod a prezentációt, válaszolhatsz a kérdésekre.

Utána: Ha már vége a versenynek, akkor ne beszélj, tarts gégediétát, és a következő nap menj orvoshoz. Írd fel a nevedet, és hogy mi a bajod. Jobbulást!

2015. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!