Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan nő vagy férfi...

Van olyan nő vagy férfi akinek, betegség miatt vagy más okok miatt pelenkát kell hordania?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja elütött egy autós és megsérült a gerincem, emiatt vizelettartási problémáim vannak. Szeretnék beszélni hasonló emberekkel. Hogyan szokjam meg? Hogyan éljek együtt vele? Nektek hogy sikerült? Írhattok privátba is ha szeretnétek. Nők és férfiak egyaránt írhattok.

2015. jan. 30. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Én extrém erős menstruáció miatt havi 14 napig pelenkát hordok. 28L
2015. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van hogy beteség miatt hord pelenkát párat ismerek fiú és lány is.
2015. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Két éve volt egy nagyon komoly felfázásom és fertőzésem,ami végett nem nagyon tudtam a vizeletemet visszatartani.Éreztem hogy kell pisilnem de szinte egyből sugárban jött belőlem,egyszerűen a wc-ig nem jutottam el,vagy ha eljutottam a bugyimat már nem voltidő lehúzni.Az orvosomnak mondtam hogy ez a helyzet és felírt valamilyen betétet, ami olyan volt mint egy tisztasági csak nagyobb és vastagabb.Nem volt jó,hamar átázott és semmilyen "komfortérzetem" nem volt.Az egyik barátnőm ajánlotta hogy vegyek felnőtteknek való nadrágpelenkát az biztosan felfog mindent,és a szagok ellen is véd .A patikában volt éppen ilyen pelenka és vettem egy csomaggal lesz ami lesz.Az biztos hogy eleinte nagyon kényelmetlen volt egy ilyen nagy csomaggal a lábam közt élni a mindennapjaimat.Ugyanis csak egy hétig voltam táppénzen de valójában ez a betegség egy hónapos lefolyású volt.Féltettem a munkahelyemet így bekellet vállalnom azt hogy bepelenkázva közlekedek,dolgozok és végzem a mindennapos teendőimet.Szerencsémre tél volt és valamennyire a ruházattal tudtam csalni hogy ne legyen észrevehető.Vastagabb szoknya,hosszú kabát kombó vált be igazán,nadrágon keresztűl jobban látszódott hogy pelus van rajtam.Szóval elég kínos volt ez az egy hónap,de ki lehetet bírni.Több nap kell hogy megszokja az ember,remélem neked is sikerül.Jobbulást kívánok!
2015. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem én is hogy könnyen hozzá szokok majd.
2015. febr. 8. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenki akinek inkontinenciája van azt teszi.

Én 8 éve sérültem meg szülés közben, azóta max.fél órát birok ki pisilés nélkül. Ez azt jelenti hogy ha ithon vagyok 20 percenként eröltetve pisilek hogy mindég üres legyen a hólyagom, igy ritkán ázok át. De sajnos ezt a munkahelyemen nem oldhatom meg igy hát inkontinencia betétet használok. Pelenkát csak éjjelre teszek.

2015. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megírnád, hogy mik a tapasztalataid? Nekem január közepén veszik ki a katétert, és az orvosom szerint inkontinens maradok, emiatt betétet vagy nadrágpelenkát fogok hordani. Úgy olvastam, hogy valakinek nappalra elég egy nagyobb betét, csak éjszakára vesz pelenkát, mások egész nap pelenkában vannak. Hogyan tudod úgy hordani, hogy az ne látszódjon?
2015. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 öves ***** válasza:
100%
Autó balesetem volt. Sajnos nem tudtak rendbe hozni a vizelet tartást ezért pelenkát kell hordanom. Aki nem szégyeli szivesen beszélgetnék vele .
2019. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos van
2022. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!