Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Becsípődéssel mit kezdjek?

Becsípődéssel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Tegnap elfeküdtem a nyakam és ma reggelre olyan szinten fájt hogy alig tudtam az ágyból kikelni :/ teljesen olyan érzés mintha be lenne csípődve az ideg a lapockám mellett.már a jobb kezem is fáj tőle mert kisugárzik a fájdalom.próbálok mozogni meg forgolódni de sírhatnékom van. a masszírozás jót tesz neki?

2015. febr. 9. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ne masszírozd, vagy csak nagyon óvatosan. Feltehetően a nyaki-háti gerinc szakaszból kilépő ideg aprócska, de annál kellemetlenebb tünetekkel járó gyulladásáról van szó, ami sokszor valamilyen vírusfertőzés következménye. Elsősorban ibuprofen tartalmú gyógyszerek hatnak rá (pl. Algoflex). Pár nap alatt elmúlik.
2015. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2015. febr. 9. 10:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen többször is.Nem nagyon lehet vele mit kezdeni.Mozogni nem nagyon kéne,inkább pihentetni.Pár éve még suliba menet egy lépcsőfordulónál rosszul mozdultam és becsípődött a gerincemnél egy ideg.Sebészetre küldtek mert oda nem kell időpont meg beutaló de el tudnak látni.Izomlazítót adtak meg fájdalom csillapítót és mondták hogy feküdjek és majd elmúlik.Így is lett másnapra már sokkal jobb volt.
2015. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
legalább akkor szombaton csípődött volna be és akkor vasárnap kifekszem...mert most dolgozom és ülök de nem nagyon bírom, sajnos sehogy sem jó :(
2015. febr. 9. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp se erőltésd,pihnetesd,majd elmúlik
2015. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kicsit még fáj, a nyakamat tudom már mozgatni :D köszi a válaszokat :)
2015. febr. 10. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elfekvéseket általában jól lehet masszázzsal kezelni, persze saját magamnak én sem tudnám rendesen megcsinálni. Ha a beteg tudja, hogy elfeküdt valamit, akkor nincs közvetlen ok gyulladásra gondolni.
2015. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
még mindig érzem, valamikor eléggé fáj, valamikor nem annyira. csak most a nyakamnál érzem nem a lapockám mellett
2015. febr. 12. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!