Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontaktlencsét viselőkhöz...

Kontaktlencsét viselőkhöz szól a kérdés? Mennyi idő amíg teljesen hozzászokik a szemem a lencsékhez?

Figyelt kérdés

Hétfő óta hordom rendszeresen havi lencsét (előtte is hordtam de valamiért nem bírta a szemem és folyton kiesett, annyi pénzem meg nincs hogy hetente vegyek), reggeltől estig van bent és ügyelek rá hogy ne érje szennyeződés, de még mindig iszonyat kényelmetlen. Viszket a szemem, ha sétálok az utcán könnyezni kezdek, percenként kell hunyorítanom mert folyton motoszkál, kényelmetlen amikor pislogok, nehezebbnek érzem a szemem és szinte sosem hagy nyugton a "van valami a szememben" érzés.

Mikor fog ez elmúlni? Vagy elmúlik egyáltalán?



2015. febr. 20. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, nekem sose volt ilyen, 1 napig még éreztem, hogy benne van, és ennyi.
2015. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 1 hét volt, de nem ilyen "súlyos", mint neked.

Tuti jól van bent?

2015. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj egy másik optikába, másik vizsgálatra, mert szerintem rossz lencsét kaptál. Kiesni akkor szokott ha rossz a görbület, egy jó lencse nem szokott kényelmetlen sem lenni.

Az én szemem csak egyetlen lencsét bír, semmi mást, de az már az első nap is tökéletes volt. Nem éreztem hogy bent van, meg semmi gond nem volt vele.

2015. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ahogy mondják, rossz a görbület és rossz a típus is

pl én a B&L lencséket nem bírom 2 percig sem elviselni, iWear/Biofinity akár 16 órán keresztül is bent lehet kényelmetlenség nélkül (nyilván csak extra esetben hordom ennyi ideig, de havonta egy-két alkalommal akad ilyen)

2015. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elmentem egy optikába, ajánlottak egy szemcseppet amitt minden behelyezés előtt használjak, aznap meg is vettem, azonnal éreztem a hatást, 100x kellemesebb bent a lencse, ma volt rajtam második nap úgy hogy előtte cseppentettem és semmit sem éreztem egész nap :) Valószínűleg azért volt mert allergiás voltam 12 éves koromig és a tünetei miatt elég érzékeny a szemem.

Mégegyszer köszi a segítséget

2015. febr. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!