Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csíkozódik néha a...

Miért csíkozódik néha a látásom, olyan fényesen?

Figyelt kérdés

Picit hülyén irtam le... :)

De mostanában néha 1 picit apró fényes csíkok "szaladgálnak" végig a szememen... vagy nem tudom, hogy hogy magyarázzam meg. Elősször azthittem hogy egy csomó valami esik előttem és próbáltam elhesegetni, csak akkor jöttem rá, hogy a szememmel van valami... Ez normális? Ritkán van, csak mostanában jött elő...


Olyan szivárványszinü, úgy értem ahogy a fény megtörik rajta, aprók, és viszonylag gyorsan mennek... Néha sok, máskor kevés. Csak mostanában egyre többször...

Amúgy a látásommal nins baj, eleget is pihenek. Na jó, az elmult években a távollátásom, olyan 20-30 méterre lévő emberek arca sokszor már elmosódik... :) de ennek ahoz nincs kze, mivel közelre nézek általában amikor ez történik.



2015. márc. 1. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így kezdődik a retinaleválás is, javaslom, hogy minél előbb nézesd meg szemésszel, mert ebből nagy baj is lehet.
2015. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

úristen ez most komoly??? most olvastam el... :((((((

De nekem nem olyan sötétfoltok szoktak lenni, hanem ollyan világító, fényes icipici csíkszerű... mint amikor a napba nézel csak nem olyan hosszú, és szétszort. :(

2015. márc. 1. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Felvillanások is előfordulhatnak:


"A retinaleválás kezdeti szakaszában a beteg repkedő, sötét homályokat, fényfelvillanásokat észlelhet. Ennek oka, hogy a mechanikusan, például egy feszülő üvegtesti köteg által meghúzódó retinában a mechanikus inger hatására elektromos ingerület keletkezik, amelyet fényfelvillanásként vagy villámlásként él meg a beteg. Amikor ténylegesen leválik a retina, a beteg látóterében kiesések jelentkeznek."


[link]


Itt is írja:

[link]


De a wikipédián azt írja:

"fényvillanások (photopsia)-A látómezőnek csak a legkülső részét érinti"

2015. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

óhh :(( köszönöm a válaszokat! :(


Nem tudom hogy most mit csináljak.. :(


Egész héten nem tudok elmenni korházba azt sem tudom hogy hova kellene ott mennem ezzel a dologgal... jó szemészetre de oda kell időpont vagy valami? vagy csak úgy bemegyeksürgősségire és úgy? vagy hogy? sose jártam csak úgy egyedül korházba... évek óta nem volt semmi bajom szerencsére, erre ez... Most meg egyedül lakom, dolgozom, tanulok, azt sem tudom hogy mit csináljak most :((((

2015. márc. 1. 23:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Szemüveghez kell időpontot kérni, sürgős esetben mehetsz azonnal is a szemészetre, csak kivárod a sorod.

Sokféle dologtól lehet ilyen, nem kell mindjárt retinaleválásra gondolni, menj el mielőbb a szemészetre és ott majd kiderül, hogy mi a bajod.

2015. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Holnapután tudok csak elmenni... Remélem addig nem lesz semmi :( Ma szerencsére még nem volt semmi ilyesmi... Remélem már nem is lesz. :(
2015. márc. 2. 17:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Már holnap műtenek is, köszönöm!
2015. márc. 4. 08:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak nagyon félek... utálom ha valaki a szememet piszkálja :((
2015. márc. 4. 08:54
 9/12 anonim ***** válasza:
És mit mondtak, mi a baj?
2015. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Műtenek?? Mi baj?
2015. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!