Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz véradás. Ajánlatos nekem...

Lesz véradás. Ajánlatos nekem adni vért?

Figyelt kérdés
Szereted adakozni, és most szeretném ezt is kipróbálni. Nincs semmi betegségem, egészséges vagyok, csupán annyi az aggodalmam, hogy múltkor mikor kissé mégvágtam magam, rögtön csillagokat láttam és közel voltam az összeeséshez. Szóval ebből lejön hogy nem esik jól ha vért vesztek. Itt meg 450 ml akarnak lecumizni róllam, akkor? :D Ajánlatos kimennem és kockáztassak, vagy inkább hátráljak?
2015. márc. 5. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez esteben semmiképpen. Még azok is rosszul szoktak lenni véradáson akiknek nincs vérfóbiájuk.
2015. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan fóbiád van a vértől? Mert akkor én sem erőltetném.


De ha a vérveszteség miatti rosszullétre gondolsz, arra elég jól fel vannak készülve: Lefektetnek,pihensz egy kicsit 10-20 perc múlva tuti jól vagy. Nem vesznek le olyan mennyiséget, hogy sokáig rosszul legyen az ember, csak talán a hirtelensége miatt kicsit sokkolja a szervezetet.

2015. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!