Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak szerintem rossz hogy...

Csak szerintem rossz hogy ennyi arab meg afrikai meg mit tudom én milyen gyerekorvos van?

Figyelt kérdés
A gyerekek nem szeretnek orvoshoz járni, ez tény. Ezt már csak azzal lehet tetézni hogyha egy ilyen orvos elé kerül, aki másik rasszból származik, ergo még idegenebb, mint egy átlag orvos, az meg már a jéghegy csúcsa mikor egy ilyen épp hogy csak ökögni-bakogni tud magyarul. Tudom hogy így elsőre elég rasszista hangvételűnek hangzik ez a kérdés, de most őszintén, nem jogos?
2015. márc. 12. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem jogos mert ahhoz hogy valaki orvos lehessen annak egészségesen kell dolgozni, ha beteg akkor nem dolgozik addig ameddig nem gyógyul meg, ha pedig olyan betegsége van amit nem lehet gyógyítani, tudniillik hogy megvédeni a pácienseket tudja. Az afrikaiknak lehetnek betegségei az araboknak is de a magyar orvosoknak ia. Mindegyik ember!
2015. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Félre értettél. Ennek semmi köze ahhoz amiről te beszélsz. Arra gondoltam hogy egy gyerek általában egy hozzá hasonuló fehér, europid orvossal is bizalmatlan. Akkor mit lehet elvárni egy más rasszból származó felé, ha ráadásul a magyart is alig beszéli...
2015. márc. 12. 12:37
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Értem a felvetésed, de szerintem nem baj, hadd szokja a gyerek, hogy nem csak fehérek és magyarok vannak a világon.


A norvégoknak meg valószínűleg az a bajuk, hogy már minden dokijuk magyar :D

2015. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
A gyerek azért bizalmatlan az orvossal (akár a "fehér europiddal" is), mert a környezete előre hergelte.
2015. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

1. Még nem talákoztam olyan gyerekorvossal (sem európia tipusúval, sem egyébbel), aki nem tud magyarul beszélni rendesen.


2. Egy normálisan nevelt gyerek nem fél az orvostól, akármilyen a börszíne.


3. Ha te ilyen elöítétlesen állsz a dologhoz, akkor ne csodálkozz, ha a gyereked is ezt teszi - TÖLED tanulja a rosszat!!!!


Összefoglalva, NEM, NEM JOGOS a kérdésfeltevésed!!!!

2015. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanezt a kérdést teszik fel közép-afrikában a sötétbőrűek a fehér orvosok kapcsán ?
2015. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

@12:55

Ezt komolyan mondod?

Afrikában azért tök más a helyzet. Ott ahol fűszoknyába járva víz gáz áram nélkül, a szarból össze tapasztott viskójukba élik az életüket. Azok szerint örülnek hogy ott egy fehér orvos aki segítséget nyújt a nyavajájukra. Bár szó szó, ott is vannak akik inkább elmennek a "boszorkánydoktorhoz".

2015. márc. 12. 13:00
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a gyereke alapbol nem rasszistak, ezert nem felnek jobban egy fekete orvostol mint egy fehertol. ha latja rajtad az undort vagy hallja a megjegyzeseidet, akkor igen.
2015. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt mint azt leírták már, sosem találkoztam olyan afrikai gyerekorvossal aki ne beszélt volna perfekt magyarul, másrészt cserébe rengeteg olyannal találkoztam aki pályakezdő, más országból érkezettként ezerszer jobban végezte a dolgát mint az itthoni, megkeseredett, nyugdíj előtt álló gyerekorvosok. Arról nem is beszélve hogy a többségük perfekt beszél angolul is, ergo a szakirodalmat is ezerszer jobban átlátják.


Egy gyerek pedig nem lesz bizalmatlan vele csak azért mert más a bőrszíne, ha az idióta szülei bele nem nevelik. Ha pedig igen, el lehet neki magyarázni a saját szintjén hogy ő máshonnan származik. Egyébként úgy adod elő az egészet mintha egy gyereknek életre szóló traumát okozna hogy színesbőrű orvos elé kerül.

2015. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem, szerintem nem jogos. Semmi baj egy idegen orvossal, ha jól látja el a feladatát.

12 éves lehettem, amikor kórházba kerültem, ahol volt egy afrikai sebészorvos. A gyerekek a kórházban imádták, ha csak megjelent a folyosón mindenki kiszaladt elé és a kezébe-lábába csimpaszkodtak. Esténként, ha ügyeletben volt, beült a kórterembe hozzánk és történeteket mesélt a hazájáról és a családjáról. Akcentussal beszélt, amire sokszor rá is játszott és mi ezt persze nagyon viccesnek találtuk.

Ez 30 évvel ezelőtt volt, amikor még nem létezett internet, afro-amerikaiakat még a tv-ben is ritkán lehetett látni, nem ismertünk más színes bőrű embert és mégsem félt senki tőle.

Tudod, amit leírtál nem a gyerekek félelme, hanem a tiéd. A gyerekek sokkal nyitottabbak és elfogadóbbak.

2015. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!