Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sporttal a szorongás mennyi...

Sporttal a szorongás mennyi idő alatt mérséklődik?

Figyelt kérdés
Eléggé szorongok az utóbbi 4 hónapban,ha jobb idő lesz úgy tervezem elmegyek heti 4-5x biciklizni olyan kb 5km-ert emelett szedek Magne B6-ot iszok citromfűteát,járok pszichológushoz is.

2015. ápr. 10. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írj rám, segítek.
2015. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag azonnal. A sport nagyszerű stresszoldó. A lényeg, hogy jól fáraszd ki magad, a heti 4-5 alkalom bőven elég, persze ne hajtsd túl magad, mindig max. egy picit többet menj, mint amennyit még kényelmesen bírsz, hogy érezd azt a jóleső fizikai fáradtságot, de ne legyél rosszul tőle. Nem tudom, mennyi idős, hány kiló, milyen edzett stb. vagy, de az 5 km bicikli nekem kicsit kevésnek tűnik, de kezdd annyival, aztán meglátod, mennyit bírsz. Én is alapvetően szorongós típus vagyok, és esténként futok egy fél órácskát, utána mindig könnyen elalszom, és másnap reggel sokkal könnyebbnek és jókedvűbbnek érzem magam. Nekem rengeteget segít a sport. Arról nem is beszélve, hogy nagyon egészséges, erősebbé, fittebbé tesz, javítja az állóképességet stb. Szóval hajrá. :)
2015. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
17/F és 59kg vagyok és 185cm vagyok azthiszem
2015. ápr. 10. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, akkor vékony vagy, tehát nyugodtan sportolhatsz (túlsúlyosoknak kell különösen óvatosan kezdeni a sportot). Ha eddig nem sportoltál (a kérdésedből erre következtetek), akkor fontos a fokozatosság, az elején ne erőltesd túl magad. A bicajozás tök jó választás, az egyik legjobb kardio edzés, ráadásul nagyon élvezetes.
2015. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Naponta spórolj, és ne 5 km-t, hanem 10-20 km-t...

5 km-t inkább fuss...


A fiam is ezt teszi, ès jó neki, de ki nem hagyna egy napot sem...

2015. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell túlzásba vinni sem. A heti 4-5x edzés, legyen az bármilyen is, bőven elegendő. Annyit csinálj, amennyit kényelmesnek érzel, aztán mindig egy picivel többet. A cél nem a világrekord megdöntése, hanem az egészséges életmód!
2015. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is kb 17-18 éves korom körül voltam nagyon szorongós. Elvittek orvoshoz meg sportoltam is, de a problémát csak elfedte a kezelés meg a sport. Megoldani nem oldotta meg. Nem is oldja meg. Felnőttként is megmaradt és sok bajom volt belőle.

Amit csinálsz az jó a sport és a tea meg a magnézium, viszont hogyha az eredeti ok nem oldódik fel, akkor nem tudsz rajta túllépni.

Meditálj meg még jógázz mellé és foglalkozz többet magaddal.


Valami oka van ennek. Ezt így neten keresztül nem lehet kideríteni és a pszichológus sem fogja ezt garantálom. Mivel nincs meg hozzá a megfelelő ismerete. Szándékosan nem képzettséget írtam.

2015. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!