Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyen egy orvos, ha...

Mit tegyen egy orvos, ha kezelés után ajéndékot ajánlanak fel neki (NEM PÉNZT)?

Figyelt kérdés
Elvileg nem csak pénzt, ajándékot pl. háztájit, tárgyat stb-t is etikátlan elfogadni, de az érmének van egy másik oldala is. ha nem fogadja el a nem pénz jellegű ajándékot (még mindig a kezelés után), akkor a beteg könnyen megsértődhet, hogy "biztos csak a pénz jó neki". Tudom, hogy sok ilyen orvos van, de mi van, ha valaki nem ilyen, és tényleg csak gerincességből nem fogadja el?

2015. ápr. 11. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy gerinctelenség lenne elfogadni. TB-s kezelésért előre pénzt kérni, na az igen.
2015. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy orvos vagy, ha az lennél, tudnád, hogy nem etikátlan ajándékot elfogadni (nyilván nem sportautóról vagy arany Rolexről beszélünk, egy könyv, virág, háztáji cucc nem nagyértékű ajándék.) Az más kérdés, hogy lehetnek olyan ajándékok, amit az orvos sértésnek él meg, mert a beteg úgy viszi, hogy "na, valamit muszáj adni", és odalök mondjuk egy tescós locsolókölnit. Akkor inkább ne vigyen semmit, nem kötelező.
2015. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi gerinctelenség nincs benne. Az orvos is a piacról él, és tőle még azt is elvárják, hogy mindenhol új, divatos ruhákban jelenjen meg, szép házban lakjon, a legújabb típusú autóval közlekedjen, stb. Folyamatosan képezze magát, járassa a szakfolyóiratokat, hogy képben legyen. Ezek nem filléres kiadások.
2015. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok orvos, csak orvostanhallgató, negyedéves. Bár nem tapasztalatból írtam a kérdést (nem is állítottam ezt), de olvastam már cikket, hogy nem szabályos, ha bármilyen ajándékot elfogad, és alatta a kommentelők vehemensen egyetértettek.
2015. ápr. 11. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem. A hálapénzről most terveznek törvényt változtatni, az ajándék eddig is más elbírálás alá esett. Érdekes, amit írsz, gondolom, egyszerűen működött a csordaszellem, vagy az amúgy is hasonló gondolkodásúak gyűltek össze a honlapon.

Amúgy ne félj, nem nagyon kell majd ilyen dilemmákkal szembenézned:-) Azt, amit szívből, kedvességből adnak, bátran fogadd el, aki így adja, tényleg megsértődhet a visszautasítástól, teljes joggal. Egy cserép virág, egy album, egy-két üveg saját termelésű méz vagy bor stb. nem visz a kárhozatba:-)

2015. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
"Elvileg nem csak pénzt, ajándékot pl. háztájit, tárgyat stb-t is etikátlan elfogadni" hahaha orvosok és az etika mind a borítékot várja de még az ápolók is ha nem fizetsz le se szarnak
2015. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magadat minősíted az általánosítással. A becsületes orvosokra gondoltam. Egyébként ismerek olyan orvost, akihez ha megyek, nemhogy pénzt, de még ajándékot SE fogad el. Ezért kérdeztem.
2015. máj. 9. 01:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg orvosira járok, és már most úgy gondolom, hogy elvből nem akarok elfogadni semmit. Pénzt alap, hogy nem, ezért kérdeztem rá az ajándékra, mert ha egy orvos nem fogadja el pl a háztájit, akkor a beteg azt gondolja, hogy "biztos pénz kell neki". De köszönöm, hogy bár még csak jövőre fogok végezni, már most elítélsz ismeretlenül sztereotípiák alapján.
2015. máj. 9. 01:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem egy jó sebész oprálz,sokat köszönhetek neki.

Az ajándékkosarat,ami közepes méretű volt,azt is úgy "tuszkoltuk" rá.És hozzáteszem,egyik betegétől sem fogad el pénzt,ajándékot noszogatva. Sok ilyen van.

Ők pedig álltalánan azok,akik sokat műtenek és rengeteg időt töltenek a kórházban betegek közt.

2015. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!