Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van rossz szaga az...

Miért van rossz szaga az embernek ébredés után?

Figyelt kérdés

Esténként szoktam zuhanyozni, gyakran reggel is, és edzés után mindig. Az ágyneműt és a pizsamát is renszeresen mosom, cserélem. Akkor mitől van az, hogy reggel mégis gyakran rossz szaga van a testemnek? Így kicsit kellemetlen bárhová is menni, ha nincs idő reggel is fürdésre.

21N



2015. ápr. 16. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom megizzadsz éjszaka, nem?
2015. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 egybaba ***** válasza:

Több oka is lehet


1. A bőrön megtelepedő baktériumok miközben az elhaló hámsejteket "eszik" termelhetnek rossz szagot.

Ezeket a baktériumokat a Lifeboy, és Safeguard nevű szapanok, habfürdők leölik a bőrről, de az a baj hogy a hasznos bőrvédő baktériumokat is. Használatuk nem javasolt napi rendszerességgel, de amúgy se szükséges, mert pár nap alatt megszüntetik a kellemetlen rossz szagokat, és utána már elég a heti 1-2 alkalommal való használatuk.

2. A rossz szagot okozhatja az elégtelen veseműködés is. Ekkor a bőrkiválasztás rásegít a vesének a szervezetben felgyűlt salakanyagok kiválasztásában. Kicsit pisiszag szerű ebben esetben az izzadság. Enyhébb esetben gyógyteákkal, sólyosabbesetben orvosi kezeléssel lehet gyógyítani.

3. Van akinek alapból nem jó szagú az izzadsága. Ezen pedig rózsavirág szirmának a fogyasztása javasolt. Napi 5 (lehet 3*5 is) rózsaszirom (lehetőleg ellenőrzött vegyszermentes kertből való) egy héten át megszüntetheti ezeket a panaszokat.

Jobbulást

2015. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na igen,velem is ez van.

Mondjuk rózsaszirmok fogyasztása? Hát nekem ez fura,soha semmilyen kertből se ennék meg egyet se.

2015. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szaglás ingerületei az agyban alakulnak érzetté (illattá).


Az agyunk érzelmi szűrőt használ minden érzet kialakításánál. Én egyetlen nőt sem éreztem rossz szagúnak reggel akibe szerelmes voltam.


Saját magam? Nem mindig vagyok tisztálkodásmániás, szerintem káros lúggal lemosni az egész testet. Nyilván ezt optimalizálom arra, hogy mikor megyek társaságba, tiszta vízzel mosakszom stb..


Izzadság szagom szokott lenni, valamennyire. Nem rossz szag, férfias.. ki mit minek érez..


A testszag persze jelezhet belső problémákat is, ha ilyen van, akkor rendbe kell tenni az egészséget, hormonrendszert, gyulladásszintet!

2015. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyasmi a szag, mint mikor napokig nem fürdik az ember. Ez normális? Régen nem volt ilyen.
2015. ápr. 16. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak te érzed így magad?


Említettek testszaggal összefüggő betegségeket, de egyik sem ilyesmi volz.

2015. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!