Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Görbe a hátam!?

Görbe a hátam!?

Figyelt kérdés

Hello,14 éves fiú vagyok 75 kg.,minden nap mozgok:Biciklizek minimum 6 km.

Sétalok 4km.


Az a problémám hogy, kb 3-4 éve vettem észre a hátam görbe. Nem jobbra vagy balra,hanem ha kihúzom magam,a hasam kinyomódik meg a fenekem szóval kb. Mint egy s betű.

A pólót mindig ráhúzom,de nagyon idegesítő.

MIT TEGYEK?


2015. ápr. 19. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmész az ortopédiai szakrendelésre,és a doki mindent el fog mondani.
2015. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akár még test tartó segédeszközt is írhat fel.

Előző

2015. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hátizmodat kéne erősíteni, viszont nem mindegy, hogyan csinálod. Ortopédiára menj el először, ott valószínű adnak beutalót gyógytornára. Az rendes iskolai tesit ettől még csinálhatod, de a tesitanár is szólni kell, mert bizonyos gyakorlatokat nem ajánlott ilyen esetben végezni. A biciklizés nagyon jó egyébként, de hátizomerősítéshez kevés.
2015. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és a futást, ugrálását ha lehet hanyagold, az nagyon nem jó a gerincnek. És biciklizésnél is figyelj, hogy ne görnyedj nagyon. Ami pedig nagyon jót tenne, az az úszás.
2015. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,úszni nyáron minden nap 2-3 órát szoktam(2 éve rendszeresen)

A bringazást versenyszerűen üzöm(versenybrinyón természetesen,és ott a kormányt pont görnyedve kell fognom.

Megpróbálok mindent megtenni

2015. ápr. 19. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!