Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a dohányzásról sikeresen...

Ha a dohányzásról sikeresen leszoktam egyedül (3 éve nem dohányzom), akkor ugyanígy le tudnék szokni pl a heroinról?

Figyelt kérdés
olvastam hogy hasonló szintű függőséget alakít ki a heroint a nikotinnal.
2015. ápr. 19. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem.

Dolgoztam drogfüggők között,és dohányoztam is . A dohányzás persze hiányzik egy darabig,feszültebb inegrültebb vagy.


A heroinfüggő remeg ,izzad,egyszerre hány és fosik egész nap,ordít . Fizikai fájdalma van,amibe bele is hal hogyha nincs a közelben orvos aki beállítja a gyógyszereit .


Lehet ,hogy maga a függőség hasonló,de a testi függőségtől könnyebb megszabadulni dohányzás esetén. Inkább a mozdulat,a pótcselekvés -tehát a pszichés függőség az ami nagyon erős. Egy játékgépfüggőnek nem lesznek testi tünetei ha nem kap "cuccot" /azon kívül,hogy idegbeteg lesz/ , a dohányzást valahova a játékgép/vásárlás/szexfüggőség és a kemény drogok közé fél úton tenném . Ha a leszokással járó nyűgöket nézzük.

2015. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg azt is olvashattad, hogy az agykontrollal is le lehet szokni a dohányzásrol.
2015. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a heroin más tészta. Ott az agykémia is teljesen megváltozik, az elvonáskor meg... hát nem is részletezzük. Ez nem olyan lenne, hogy hű de sokat gondolok a cigire, de simán megállom. Ott erős vágy, kényszer, standard elvonási tünetek stb, a viselkedésed megváltozik, a pszichéd, minden.
2015. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a heroin teljesen más. Kábítószerek között a leg mocskosabb anyag, amit valaha ember alkotott. Olyan szintű függőséget alakít ki az emberben, amitől teljesen megváltozik az egyén. Leszokásnál magát a heroint szintetikus anyaggal kell felváltani.
2015. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!