Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram?

Megrázott az áram?

Figyelt kérdés

Van egy elektromotor, amit már jó 12 órája kihúztam az áramforrásból (220v). Be volt fogva egy satuba, azt kilazítottam, majd két kézzel megfogtam a motort. Ahogy megemeltem egy kicsit, veszettül elkezdte rángatni a karjaimat, pedig már vagy 12 órája nem volt bedugva. Azonnal eldobtam. Most ez mi volt??

Már korábban csapott meg áram, és ez egyáltalán nem olyan volt... Szerencsére akkor sem lett kutya bajom se, csak hát az ijedelem, de azért 3 napig benntartottak a kórházban megfigyelésre. Most sem érzem rosszul magam, a karjaim is rendben vannak. Ujjaimon nem látszik "áramjegy" (ha ennek ez a hivatalos neve).

Ja, és 14/F



2015. ápr. 26. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor történt?
2015. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem kötötted ki az indító kondenzátort.
2015. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a 220Volt rázott meg, hanem kisütötted a motorban lévő kondenzátort.
2015. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is volt kondi bekötve (tudomásom szerint, hacsak nem valami beépített dologról van szó). És attól lehet bajom?
2015. ápr. 26. 08:58
 5/9 anonim ***** válasza:

vagy kondi

mint irták,vagy a kezedben egy ideg görcsölt be,ès èreztèl zsibbadást,hirtelen kis görcs rángást

2015. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
ilyen ez a szinkron motor ;)
2015. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden elektromos alkatrészt először:


feszültségmentesíteni:

1: kikapcsolás, teljes leválasztás,

2: visszakapcsolás elleni biztosítás,

3: a feszültségmentes állapot ellenőrzése,

4: földelés és rövidre zárás,

5: a közeli, feszültség alatti részek elleni védelem biztosítása



De persze az sem árt, ha mindig tudja egy férfi, hogy hová kell nyúlnia (tudod, a láncfűrészben meg a bikininél és az a közös, hogy egy rossz mozdulat, aztán megy az ujjad a pcsába!).


Hobby TV-monitor szerelőket bszott már agyon az áram a katódsugárcsöves időkben, amikor áthúzott rajtuk a 20-25 KiloVolt! Ami még ott maradt az anódnál (vagy katódnál? ezt mindig összekevertem... hmm... diódánál ott a katód, amelyik oldalába az ábrájába bele lehet rajzolni a "K-betűt"... :-D őőő... :-D)

2015. ápr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7, a pontokba szedett sorrend nagyon precíz.


De nem tetted hozzá, hogy dugaszolható berendezésekre egészen más vonatkozik.

Sőt, fixen bekötöttekre is vannak engedmények kisfeszültségen.

2015. jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kivolt húzva, hogy rázhatott meg ennyire? És hol fogtad meg? Mekkora volt a motor? Ez így nekem nagyon furcsa leírás. Itt valami sántit.
2015. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!